Language
     
 

  آخرین اخبار نمایشگاه ایران تلکام 2011

دکتر زارعیان : در نمایشگاه تلکام 2011 تفاوت بین بخش دولتی و بخش خصوصی آشکارا دیده می شود


دکتر داود زارعیان مدیر کل روابط عمومی و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران در خصوص ویژگی های نمایشگاه تلکام 2011 گفت : همچنان که نمایشگاه در بخش خدمات هر روز رقابتی تر و در بخش تجهیزات و معرفی نوآوری ها واقعی تر می شود ، تفاوت بین بخش خصوصی و بخش دولتی نیز آشکارا دیده می شود .
 

به گزارش ستاد خبری گروه مخابرات ایران دکتر داود زارعیان ضمن بیان این مطلب اظهار داشت : با مقایسه غرفه های سالن های 6 ، 7 و 27 با سالن هایی که بخش دولتی حضور دارد این تفاوت در پویایی را می شود به خوبی دید. که می تواند یک پیام خیلی جدی برای دولت باشد و آن آزاد سازی همه بخش ها و فقط عهده دار بودن بخش نظارتی و حاکمیتی است.
دکتر زارعیان افزود : تنوع خدمات و تنوع برخورد با مخاطبان و مشتریان یکی دیگر از ویژگی های این نمایشگاه است . چرا که همه تلاش می کنند به نوعی مخاطبان بیشتری را جذب نمایند . وی با بیان اینکه در عرصه تبلیغات نیز شاهد فشار یا رقابت هستیم اظهار داشت : هر یک از اپراتورها تلاش می کند خودش را بیشتر پرزنت نماید . و برای اینکار از تاکتیک های مختلفی برای پوشش تبلیغاتی استفاده می کند.
مدیر کل روابط عمومی و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران در خصوص حضور شرکت های مخابرات استانی با اشاره به حضور فعال و مناسب 6 شرکت مخابرات استانی گفت : هر یک از استانها با 2 تا 4 طرح جدید مخابراتی در نمایشگاه تلکام شرکت کرده اند و 3 شرکتی که در حوزه ارزش های افزوده حضور دارند نیز سعی کرده اند عرصه را رقابتی تر نمایند.
زارعیان در خصوص تعداد بازدید کننده ها گفت : طبق پیش بینی اولیه ما و علی رغم نگرانی برخی دوستان که تعطیلات باعث کاهش تعداد بازدید کننده ها شود ، تاکنون تعداد بازدید کننده ها نسبت به سال گذشته بیشتر بوده است .
وی در خصوص زمان بازدید از نمایشگاه با اشاره به نامناسب بودن محل نمایشگاه دائمی تهران اظهار داشت متاسفانه ساعت 4 تا 5 بعد از ظهر زمان اوج ترافیک تهران است و مسوولان نمایشگاه با تاکید بر این واقعیت که اضافه نمودن یک ساعت به زمان بازدید فقط ترافیک را شدید تر و مردم را دچار مشکل می کند اجازه افزایش زمان را به تیم برگزار کننده ندادند.
دکتر زارعیان با اشاره به شعار نمایشگاه امسال گفت : این شعار رویکرد های آتی مخابرات کشور را نشان می دهد و اینکه در عرصه فناوری ها نمی شود درجازد .
و لذا از همین الان حاضران در نمایشگاه به این فکر هستند که برای تلکام های بعدی  با سرویس ها و خدمات بهتر و جدید تری حضور یابند.
 

 

 

26 / 08 /90

سید هاشمی خبر داد :تزریق سرمایه گذاری بر شبکه سیم کارت اعتباری تالیا 


نائب رئیس هیات مدیره شرکت مخابرات ایران از رفع مشکلات مشترکان شبکه سیم کارت اعتباری تالیا به دلیل برنامه های مخابرات برای تزریق سرمایه گذاری به این پروژه و انتقال سهم آن خبر داد.
 


سید مصطفی سید هاشمی در گفتگو با خبرنگار ما در مورد آخرین وضعیت شبکه سیم کارتهای اعتباری تالیا و رفع مشکلات فعلی این شبکه تصریح کرد :
درصدد اضافه کردن تالیا به شبکه مخابرات هستیم که در این راستا تعاملاتی بااین شرکت در حال ا نجام است تا تالیا بار دیگر فعال شود.
وی با بیان اینکه افزودن شبکه تالیا به شبکه مخابرات ایران تا پایان هفته آینده مشخص خواهد شد ادامه داد : شمار مشترکان تالیا تا پایان سال جاری از 200 هزار مشترک به بیش از یک میلیون نفر خواهد رسید.
سید هاشمی با بیان اینکه تعهد تالیا برای جذب 6 میلیون مشترک ظرف مدت 10 سال در قرارداد آمده است ، گفت : از مدت پروانه تالیا ، تنها 5/2 سال باقی مانده است که دراین مدت باید تلاش شود این شبکه بتواند تعداد مشترکان خود را به 6 میلیون نفر برساند.
نائب رئیس هیات مدیره شرکت مخابرات ایران با تاکید بر احیای دوباره پروژه تالیا ، اظهار داشت : با شرکت تالیا در حال مذاکراتی هستیم که بتوانیم انتقال سهم دراین پروژه انجام دهیم.
وی گفت : در صورت موافقت با این موضوع ، سرمایه گذاری در پروژه تالیا از سوی مخابرات انجام خواهد شد و مشکلات مشترکان این پروژه مرتفع می شود.
 

 

 

26 / 08 /90

مدیرعامل همراه اول : 34 میلیون مشترک فعال داریم 


مدیرعامل همراه اول گفت : 49 میلیون نفر سیم کارت همراه اول خریده اند و 34 میلیون مشترک فعال همراه اول از سیم کارت خود استفاده می کنند.
 


به گزارش ستاد خبری گروه مخابرات ایران ، وحید صدوقی در اتاق خبر همراه اول دوازدهمین نمایشگاه تلکام در جمع خبرنگاران اظهار داشت : همراه اول طبق روال هر سال ، در نمایشگاه تلکام اقدام به برگزاری اتاق خبر برای ارتباط مدیران با خبرنگاران کرده است .
مدیر عامل ارتباطات سیار افزود : تلاش همراه اول در 3 سال گذشته این بوده که شرکت ها بتوانند در حوزه خدمات ارزش افزوده را شناسایی و زمینه فعالیت و نیروهای مبتکر و خلاق این حوزه فراهم کند.
وی با بیان اینکه در نمایشگاه امسال شاهد شکوفایی خدمات ارزش افزوده تلفن همراه هستیم ، گفت : در حال حاضر 15 شرکت که خدمات ارزش افزوده را برای همراه اول تولید می کند در نمایشگاه حضور دارند .
مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار افزود : علاوه بر 13 شرکت داخلی تولید کننده محتوا در سال جاری ، 2 شرکت باتجربه خارجی نیز به شرکت ها ی همراه اول اضافه شده است . وی در بخش دیگر از سخنان خود ،  به خدمات بانکی همراه اول اشاره کرد و گفت : یکی از حوزه های موثر خدمات ارزش افزوده تلفن همراه ، خدمات بانکی است .
وی ادامه داد : در نمایشگاه امسال خدمات NFC جیرینگ ( سرویس های بانکی از راه نزدیک ) ارائه شده که دراین خصوص با شرکت مترو مذاکره کردیم.
صدوقی با بیان اینکه ، برای اینکار قطعاً باید از بانک مرکزی مجوز داشته باشیم ، اظهار داشت : امیدواریم بتوانیم تعامل خوبی با بانک مرکزی شده بتوانیم سرویس جیرینگ را ارائه کنیم و این سرویس تحول خوبی در خدمات بانکی فرد ایجاد کند.
صدوقی یادآور شد : سرویس جیرینگ به صورت رسمی راه اندازی نشده است و در حال آزمایش قابلیت ها ی مختلف جیرینگ هستیم.
وی از دیگر اقدامات شرکت ارتباطات سیار در سال گذشته ، به کاهش نرخ هزینه مکالمات از مقصد عربستان به ایران از 3 هزار تومان به 445 تومان اشاره کرد.
وی ادامه داد : به گونه ای که از ابتدای اعزام حجاج به عربستان تا عید سعید قربان ، ترافیک حجاج از عربستان به ایران نسبت به سال گذشته 700 درصد رشد داشته است . همچنین در این مدت ، ترافیک مکالمه از ایران به عربستان 200 درصد رشد داشته است .
صدوقی افزود : همچنین همراه اول امکان جدیدی را برای برقراری تماس از امارات به ایران فراهم کرده است ؛ به گونه ای که هم اکنون تماس از سیم کارت همراه اول در امارات ارزان ترین روش تماس به ایران است .
وی گفت : به این ترتیب هزینه هر دقیقه مکالمه از عربستان به ایران از 2 هزار و 700 تومان به 710 تومان کاهش یافته است.
 

 

 

26 / 08 /90

افزایش تعداد شهرهای تحت پوشش مبین نت به حداقل 100 شهر تا پایان سال 


مدیر روابط عمومی شرکت مبین نت خبر داد : تا پایان سال تعداد شهرهای تحت پوشش وایمکس مبین نت به حداقل 100 شهر می رسد.
 


محمد چهره قانی ، مدیر روابط عمومی شرکت مبین نت در گفت و گو با خبرنگار ستاد خبری مخابرات با اعلام این خبر اظهار داشت : با افزایش تعداد شهرهای تحت پوشش وایمکس مبین نت ، تعداد مشترکان نیز افزایش خواهد یافت.
وی درباره محصولاتی که در نمایشگاه عرضه می شودگفت : اینترنت خانگی ، و اینترنت سازمانی محصولاتی است که ما در نمایشگاه ارائه می کنیم.
چهره قانی ، معرفی برنامه های توسعه جغرافیایی شبکه وایمکس مبین نت و شهرهای آماده بهره برداری ، ثبت نام از متقاضیان سرویسهای وایمکس مبین نت به بازدید کنندگان را از جمله مزیت های نمایشگاه تلکام عنوان کرد.
 

 

 

26 / 08 /90

ارائه سیستم جدید Alarm panel در تلکام 2011


سیستم جدید Alarm panel برای اولین بار توسط شرکت مخابرات استان قم در نمایشگاه تلکام 2011 ارائه و معرفی شد .
 


 احمدی نیا ، مدیر روابط عمومی شرکت مخابرات استان قم در گفت و گو باستاد خبری گروه مخابرات درباره این سیستم گفت : یکی از مشکلات BTS های تلفن همراه ، دیر اعلام شدن خرابی ها بود که ما به این منظور سیستم جدیدی را ابداع کردیم که به همه سایتهای BTS در استان قم متصل است .
وی افزود : با راه اندازی این سیستم در استان قم بطور همزمان هر خرابی که در ایستگاهها و دورترین نقاط بوجود می آید به ما اعلام می شود.
احمدی نیا درباره مشخصات این سیستم گفت : پشتیبانی چهار BSC بطور همزمان ، ایجاد نمای زیباتر توسط بهره گیری از LED برای نمایش ، ایزوله ورودیها از مدار اصلی به منظور جلوگیری از ایجاد آسیب احتمالی در PORT های BSC از جمله مشخصات این سیستم محسوب می شود.
وی سیستم هوشمند تهویه هوای داخل کانکس های BTS استان جهت کاهش مصرف انرژی و استفاده از شرایط طبیعی جوی را از دیگر سیستم های جدید ارائه شده مخابرات استان قم در نمایشگاه تلکام 2011 ذکر کرد.
 

 

 

26 / 08 /90

راه اندازی سرویس تلویزیون اینترنت به صورت آزمایشی در تهران


مدیر عامل شرکت مخابرات استان تهران از واگذاری تلویزیون اینترنت ( IPTV ) در سال جاری خبر داد و گفت : این سرویس را در نمایشگاه ارائه داده و معرفی کرده ایم.
 


محمد روح الهی مدیرعامل شرکت مخابرات استان تهران در گفت و گو با ستاد خبری گروه مخابرات درباره سرویس تلویزیون اینترنتی ( IPTV ) گفت : این سرویس به صورت آزمایشی در تهران برای حدود 500 هزار نفر راه اندازی شد و بعد از اینکه این تعداد به حدود دو هزار نفر رسید این سرویس اعلام عمومی شده و در اختیار عموم قرار می گیرد.
وی افزود : در نمایشگاه تلکام 2011 ثبت نام این سرویس انجام می شود که در واقع این کار به نوعی بازاریابی سنجش نیاز مردم است و اگر قرار باشد هر زمانی این سرویس تجاری ارائه شود اعلام می شود که در مراکز و یا به صورت غیر حضوری فروخته شود.
مدیر عامل شرکت مخابرات استان تهران ، نمایشگاه تلکام را فرصت خوبی برای بررسی و آشنایی با امکانات و تجهیزات و تولیدات داخل کشور در حوزه ارتباطات دانست.


 

 

 

26 / 08 /90

راه اندازی سامانه ای برای بررسی شاخص های ICT


سامانه جامع جمع آوری و پردازش اطلاعات و آمار دفتر تلفیق برنامه و بودجه معاونت برنامه ریزی شرکت مخابرات ایران تقریباً تا یک هفته آینده راه اندازی می شود.
 


سیامک لواسانی ، مدیر کل دفتر تلفیق برنامه و بودجه معاونت برنامه ریزی شرکت مخابرات ایران در گفت و گو با ستاد خبری مخابرات با اعلام این خبر افزود : دفتر تلفیق برنامه و بودجه معاونت برنامه ریزی و بررسی های اقتصادی شرکت مخابرات ایران ، با توجه به رسالت خود مبنی بر تنظیم و تدوین برنامه سالانه و کنترل و نظارت بهینه بر اجرای آنها ، در حال پیاده سازی سامانه ای با هدف جمع آوری داده های آماری مورد نیاز و پردازش داده ها و گزارش گیری می باشد.
وی با بیان اینکه در این سامانه کاربران استانها با توجه به حقوق دسترسی تعریف شده ، داده های آماری را وارد می کنند ، ابراز داشت : این داده ها سطوح مختلف را طی کرده تا به تاییدیه نهایی برسند و در نهایت در گزارش های مربوط نمایان گردند ، همچنین امکان مدل سازی پیشرفته آماری با نرم افزارهای تخصصی وجود دارد.
وی گفت : این سامانه بهترین ابزار در دست مدیریت سازمان برای بررسی شاخص های ICT و اعمال سیاست های مورد نیاز بر اساس مدل های استاندارد ITU می باشد.
لواسانی جمع آوری اطلاعات مورد نیاز شاخص های مخابراتی ، گزارش گیری از اطلاعات در بازه های زمانی لازم جهت اعمال کنترل ها و ارزیابی شرکتهای ، تصمیم سازی برای مدیریت ارشد سازمان بر اساس مدل سازیهای  استاندارد آماری روز را از جمله اهداف این سامانه بر شمرد.
وی ادامه داد : افزایش دقت جمع آوری داده های آماری ، اعمال کنترل های خود کاربر بر روی اطلاعات ورودی ، گزارش سازی بر اساس مدل های استاندارد آماری ITU از دیگر اهداف سامانه است

 

 

 

26 / 08 /90

متوسط استفاده ماهانه ایرانیان از تلفن ثابت


مدیر عامل شرکت مخابرات ایران با اشاره به افزایش 12 درصد تعرفه مکالمات تلفن ثابت گفت : این افزایش تاثیر محسوسی در صورتحسابها ی مشترکان تلفن ثابت نخواهد داشت .
 


صابر فیضی مدیرعامل شرکت مخابرات ایران در گفت و گو با ستاد خبری گروه مخابرات با بیان این مطلب افزود : متوسط استفاده ماهانه ایرانیان از تلفن ثابت 6500 تومان است .
فیضی در ادامه با اشاره به بازار تلفن ثابت و همراه و با بیان اینکه در این بخش ها تا حدی به اشباع رسیده ایم گفت : بازار در این میان به سمت سرویسهای ارزش افزوده به ویژه اینترنت پرسرعت تمایل دارد.
وی ادامه داد : با توجه به بازار ADSL  ، بخشی از توسعه توسط بخش خصوصی و شرکتهای ارائه دهنده اینترنت پرسرعت و بخشی نیز توسط شرکت مخابرات ایران انجام می شود.
فیضی همچنین با اشاره به برگزاری نمایشگاه تلکام 2011 گفت : این نمایشگاه زمینه ساز معرفی سرویس های مختلف است که نیازهای جامعه را به اپراتورها و مسوولان نشان داده و معرفی می کند.
مدیر عامل شرکت مخابرات ایران ادامه داد : نمایشگاه تلکام فرصتی بسیار مناسب برای بررسی و آشنایی با امکانات و به روزترین تولیدات در این حوزه است.
 

 

 

26 / 08 /90

روشهای مختلف تأمین محتوا برای تلویزیون تعاملی شیما


به گزارش ستاد خبری گروه مخابرات ایران در تلکام 2011 مدیر تامین برنامه تلویزیون تعاملی شیما در خصوص نحوه تامین محتوای این سرویس گفت : از آنجا که هدف این سرویس ارایه محتوای با کیفیت و دلخواه مخاطبان در اوقات مورد نظر ایشان است بحث محتوا و تامین آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است .
 


صابر کریمیان در خصوص روشهای تامین محتوا اظهار داشت یکی از تامین کنندگان اصلی محتوا صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران است که حجم وسیع و مناسبی از برنامه ها را دارد و مرتباً در حال تولید محتواست . ارگان دیگر حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی است که حجم مناسبی از فیلم ، برنامه و موسیقی را دارد . وی اظهار داشت : سومین و آخرین تامین کننده دولتی محتوا ، وزارت ارشاد و مشخصاٌ موسسه رسانه های تصویری به عنوان اولین ویدئو رسانه کشور و بنیاد سینمایی فارابی است که مجموعه ای از  فیلم های برجسته کشور را در اختیار دارند.
کریمیان باتاکید بر گسترش بخش خانگی و ویدئو رسانه در کشور که به صورت خصوصی و مستقل از نهادهای دولتی تعداد زیادی فیلم خریداری و آماده کرده اند اظهار داشت : تلویزیون شیما در تعاملی که با ویدئو رسانه ها خواهد داشت می تواند یکی از ارائه کنندگان این محتوا به جای خرید سی دی و دی وی دی فیلم های این بخش باشد. همچنین این آمادگی را دارد که به صورت مستقل از تمامی تولید کنندگان برنامه ، محتوا را خریداری نماید .
مدیر تامین برنامه تلویزیون تعاملی شیما با تاکید بر این مطلب که یکی از امتیازات رسانه جدید iptv در این است که محتوای اختصاصی داشته باشد گفت : امیدواریم در آینده و با راه اندازی کامل این رسانه ، تولید کنندگان محتوا و تهیه کنندگان ، محتوای اختصاصی برای تلویزیون شیما بسازند.
وی افزود : در حال حاضر بیش از 700 عنوان فیلم ، سریال ، کارتون ، موسیقی و برنامه های متنوع ورزشی و سرگرمی تامین شده است که حدود 40 درصد آن از آرشیو صدا و سیما و مابقی از سایر مبادی تامین و دسته بندی شده است .
کریمیان همچنان گفت : رگولاتوری محتوا توسط سازمان صدا و سیما و با در نظر گرفتن تفاوت دو رسانه به لحاظ نوع پخش برنامه انجام می شود.
وی ضمن تشکر از همکاری شرکت مخابرات ایران در ایجاد بستر فنی و زیرساختهای لازم اظهار داشت : در حال حاضر برای مناطق 2 و 8 مخابرات آماده سرویس دهی هستیم و تا دو ماه آینده سرویس را برای دو هزار مشترک که در نمایشگاه رسانه های دیجیتال و نمایشگاه تلکام 2011 ثبت نام کردند به عنوان فاز پایلوت فعال می نماییم.

 

 

 

26 / 08 /90

نائب رئیس هیات مدیره شرکت مخابرات ایران :تنوع محصولات و خدمات ارایه شده  در نمایشگاه تلکام 2011 نشانگر تکاپوی ذهنی و فکری مهندسین مخابرات است

دکتر سید مصطفی سید هاشمی نائب رئیس هیات مدیره شرکت مخابرات ایران در بازدیداز نمایشگاه تلکام گفت : تنوع محصولات و خدمات ارایه شده در نمایشگاه امسال نشانگر تکاپوی ذهنی و فکری مهندسین ماست.


به گزارش ستادخبری گروه مخابرات ایران دکتر سید هاشمی ضمن بیان این موضوع اظهار داشت : شرکتهای گروه مخابرات ایران در نمایشگاه تلکام امسال نسبت به سال گذشته حضور فعال تری داشته و محصولات جدید و خدمات خیلی خوبی ارایه کرده اند که جای سپاس دارد.
وی افزود : احتیاج به حمایت از بخش مخابرات از سوی مقامات کشوری به ویژه بخش صنعت وتجارت وجود دارد که این حمایت لازم است در قالب اعطای اعتبارات و ایجاد فرصت ها برای ساخت تجهیزات مخابراتی در داخل کشور تحقق یابد.
وی در این زمینه اظهار داشت همکاران مخابراتی باید بتوانند با کشـورهایی که تولید کننده و صاحب بــرند هستند  به صورت مشارکتی در داخل کشور تجهیزات و دستگاههای مخابراتی ضروری را تولید کنند تا نیاز به واردات به حداقل برسد.
دکتر سید هاشمی افزود : در حال حاضر به دلیل عدم حمایت های وسیع ، درصد کمی از این تجهیزات و دستگاهها در داخل کشور تولید می شود که بعضی اسمبل و بعضی صد در صد تولید داخل است که نمونه هایی از آن را در نمایشگاه امسال شاهد هستیم.
وی در پایان گفت : در تلکام امسال علاوه بر روند مثبت تولیدات و خدمات شاهد استقبال و مشارکت بالایی از جانب بازدید کننده ها که اکثراً فعال و متخصصند هستیم.

 

 

 

26 / 08 /90

بازدید نائب رئیس هیات مدیر ه شرکت مخابرات ایران از نمایشگاه تلکام 2011

مصطفی سید هاشمی نایب رئیس هیات مدیر شرکت مخابرات ایران امروز چهارشنبه 25 آبان ماه ، از نمایشگاه تلکام 2011 بازدید کرد.


به گزارش ستاد خبری گروه مخابرات آقای سید هاشمی ضمن بازدید از غرفه های گروه مخابرات ایران در سالن های 6 و 7 از آخرین دستاوردها و خدمات قابل عرضه توسط شرکتهای گروه مخابرات ایران دیدن کرد.
دکتر زارعیان مدیر کل روابط عمومی و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران در جریان این بازدید آقای سید هاشمی را به غرفه شرکت مخابرات ایران هدایت نمود و ضمن معرفی طرحهای قابل بهره برداری و برنامه های این شرکت ایشان را در جریان آخرین دست آوردها و خدمات شرکت مخابرات ایران قرار داد..
در ادامه این بازدید و در راستای روابط عمومی الکترونیک 4 طرح از جمله نشریه الکترونیکی ارتباطات آنلاین ، سایت جدید شرکت مخابرات ایران ، سامانه بریده جراید الکترونیک مخابرات ایران و سامانه نظرسنجی الکترونیکی با حضور دکتر سید هاشمی رونمایی شد.
 

 

 

25 / 08 /90

بازدید مدیرعامل شرکت مخابرات ایران و معاون وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از نمایشگاه تلکام 2011

مهندس فیضی ، مدیرعامل شرکت مخابرات ایران به همراه آقای قریب رضا معاون برنامه ریزی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات امروز چهارشنبه 25 آبان ماه از نمایشگاه تلکام 2011 بازدید کرد.


به گزارش ستاد خبری گروه مخابرات ، طی این بازدید مدیرعامل شرکت مخابرات ایران ضمن بازدید از غرفه های گروه مخابرات ایران در سالن های 6 و 7 ، در جریان آخرین دستاوردها و خدمات قابل عرضه توسط شرکت های گروه مخابرات ایران قرار گرفت.
 

 

 

25 / 08 /90

ارائه خدمات مشترکان همراه اول در نمایشگاه ایران تلکام 2011  

مدیر عامل شرکت خدمات اول مبین از ارائه خدمات مشترکان همراه اول در نمایشگاه ایران تلکام خبر داد.ناصر قدیر کاشانی در گفتگو ستاد خبری گروه مخابرات با بیان اینکه هر گونه خدمات امور مشتریان تلفن همراه در دوازدهمین نمایشگاه بین المللی صنایع مخابراتی و اطلاع رسانی سالن همراه اول و غرفه 09990 ارائه می شود ، اظهار داشت : این خدمات شامل تعویض سیمکارت و فعال سازی خدمات جیرینگ مشترکان خواهد بود.
وی با بیان اینکه هر گونه خدمات مشتریان وایمکس مبین نت نیز از سوی مرکز امور مشتریان 09990 در نمایشگاه تلکام عرضه می شود ادامه داد : مرکز 09990 در نمایشگاه تلکام ، ثبت نام برای وایمکس مبین نت را نیز انجام می دهد. همچنین این مرکز پاسخگوی کلیه سوالات مشترکان تلفن همراه و وایمکس خواهد بود.
قدیر کاشانی با اشاره به دو مرکز تماس 09990 و 1868 که به صورت شبانه روزی و ایام تعطیل تمامی امور مربوط به خدمات مشتریان همراه اول را پاسخگو خواهد بود. ادامه داد : هم اکنون بیش از 500 اپراتور پاسخگو در این مرکز هر گونه خدمات تلفن همراه مشترکان را پاسخ می دهند.
مدیر عامل شرکت خدمات اول مبین با اشاره به پایگاه سیار امور مشترکان همراه اول و مبین نت که در فضای بیرونی نمایشگاه تلکام مستقر هستند ، گفت : مشترکان همراه اول بعد از اتمام نمایشگاه تلکام نیز می توانند هر گونه خدمات مربوط به تلفن همراه خود را به صورت غیر حضوری و از طریق پیک موتوری که از سوی مرکز تماس 09990 به محل اعزام می شود دریافت کنند.

 

 

 

25 / 08 /90

سایت خنده ماهی با استفاده از MMS افتتاح شد 

سایت خنده ماهی در راستای ارائه خدمات ارزش افزوده همراه اول بر بستر پردیس که امکان دریافت کلیپ های طنز حمید ماهی صفت را از طریق MMS فراهم می کند راه اندازی شد.


به گزارش ستاد خبری گروه مخابرات سرویس های ارزش افزوده همراه اول در بستر پردیس در دوازدهمین نمایشگاه بین المللی مخابرات و اطلاع رسانی به بهره برداری رسیده که در این راستا سایت خنده ماهی راه اندازی شد.
این سایت در قالب کلیپ های طنز سالم و به دور از هر گونه تمسخر حمید ماهی صفت از طریق سرویس MMS قابل استفاده برای مشترکان سیمکارتهای دائمی و اعتباری همراه اول خواهد بود.
علاقه مندان به دریافت این سرویس باید به گالری پردیس همراه اول به نشانی www.mci.ir مراجعه کنند.
 

 

 

25 / 08 /9

افتتاح سامانه 118 نوین مخابرات استان فارس  

سامانه 118 نوین مخابرات استان فارس دقایقی پیش با حضور مدیرعامل مخابرات این استان و تعدادی از مدیران مخابرات سایر استانها به صورت دورکاری در غرفه شرکت مخابرات استان فارس افتتاح شد.


به گزارش ستاد خبری مخابرات این سامانه دارای پنج ویژگی می باشد که شامل " ارسال کارت ویزیت از طریق sms به صورت رایگان جهت مشترک ، امکان برجسته سازی ( رنکینگ ) مشتریان ثبت شده در 118 ، اعلام آدرس مشترکان حقوقی به صورت مکانیزه ، پس از اعلام شماره ، قابلیت پخش آگهی در طول زمان انتظار و قابلیت دورکاری " می باشد.
گفتنی است این طرح یکی از 16 طرح ارائه شده مخابرات استان فارس در نمایشگاه تلکام است .
لازم به ذکر است این طرح توسط کمیته بازاریابی شرکت مخابرات استان فارس طراحی و اجرا شد.
 

 

 

25 / 08 /90

رضوی معاون مدیرعامل همراه اول: از سال آینده قطع خدمات در همراه اول نخواهیم داشت

معاون مدیرعامل همراه اول :از تیر ماه سال 91مشکلی بعنوان قطع خدمات در همراه اول نخواهیم داشت


معاون عملیات مناطق شرکت ارتباطات سیار ایران گفت : از تیر ماه سال آینده مشکلی بعنوان قطع خدمات در همراه اول نخواهیم داشت .
" حسن رضوی " در گفت و گو با ستاد خبری مخابرات که در محل غرفه همراه اول در نمایشگاه تلکام 2011 برگزار شد، افزود: اقدامات در جهت بهینه کردن زیر ساخت های شبکه همراه اول در کشور در حال انجام است که تا سال آینده این اقدامات به ثمر می رسد .
وی افزود: تا تیر ماه سال 91 برای برقراری ارتباط ، وابسته به سوئیچ یک مرکز نخواهیم بود و اگر با قطعی فیبر روبرو شویم از مسیر دیگر امکان اتصال به شبکه وجود خواهد داشت .
** پوشش کامل خطوط متروی تهران تا دو ماه آینده
رضوی از امضای موافقتنامه همکاری میان شرکت ارتباطات سیار ایران و شرکت مترو تهران خبر داد و گفت: با همکاری این دو شرکت تا دو ماه آینده تمام خطوط مترو تهران تحت پوشش شبکه همراه اول قرار می گیرد.
** سرعت بخشیدن به توسعه شبکه همراه اول در مناطق جنوب کشور
معاون مدیر عامل همراه اول با بیان اینکه نیاز ارتباطی در مناطق جنوب کشور بیشتر است ، گفت : توسعه در مناطق جنوب کشور را باید سریعتر کنیم.
** همراه اول بیش از 150 سایت متحرک و اضطراری دارد
رضوی با بیان اینکه همراه اول بیش از 150 سایت متحرک و اضطراری دارد افزود: این سایت ها برای استفاده در هنگام بروز حوادث غیر منتظره مانند سیل ، زلزله ، رانش زمین ، در مواقع بروز اختلال در سایت های ثابت و نیاز به ترافیک بیش از حد معمول در یک مکان خاص تهیه شده اند .
وی افزود: در زمان وقوع حوادث طبیعی که تمام زیر ساختهای منطقه حادثه دیده از بین می رود ، می توان بوسیله سایت های متحرک امکان برقراری ارتباط را فراهم کرد .
وی سپس افزود: کاربرد دیگر سایت های متحرک ، مواقعی است که نیاز به ترافیک بیش از حد معمول در یک مکان خاص وجود داشت باشد ، برای مثال در زمان برپایی نمایشگاهها ، برگزاری مسابقه در ورزشگاهها و محل های برگزاری نماز جمعه از سایت های متحرک برای پاسخگویی به نیاز ارتباطی مردم استفاده می شود .
** مناطق پنجگانه همراه اول
معاونت عملیات مناطق شرکت ارتباطات سیار با اشاره به تغییر ساختار سازمانی شرکت ارتباطات سیار و ایجاد معاونت عملیات مناطق در این شرکت گفت: کل کشور را به پنج منطقه بعلاوه تهران شمال و شرق ، غرب ، جنوب ، مرکزی و البرز تقسیم کردیم که تمام این مناطق زیر نظر معاونت مناطق اداره می شود .
 

 

 

25 / 08 /90

معاون طرح و مهندسی شرکت مخابرات استان تهران : اجرای طرح GPAN در تهران   

معاون طرح و مهندسی شرکت مخابرات استان تهران گفت : شرکت مخابرات استان تهران با اجرای شبکه GPAN ، شبکه دسترسی مخابراتی را از کابل های فیبر نوری سوق می دهد.


 سمیع الله صادقی در گفت و گو با گروه مخابرات در نمایشگاه تلکام اظهار داشت : اجرای طرح GPAN در دستور کار شرکت مخابرات استان تهران است .
معاون طرح و مهندسی شرکت مخابرات استان تهران افزود : این طرح مشابهت هایی با طرح FTTX دارد که در آن ، فیبرنوری به سمت خانه ها نزدیک می شود و استفاده از کابل مسی کاهش می یابد .
وی ادامه داد : طول کابل مسی بر کیفیت ارتباطات تاثیرگذار است و در صدد هستیم که دسترسی از کابل مسی به سمت فیبر کاهش یابد.
صادقی گفت : اجرای طرح GPAN در مناطق 2 و 8 مخابراتی استان تهران آغاز شده با تجهیزات مربوطه سفارش شده ، طرح های حدود 3 مرکز نیز آماده شده است .
وی گفت : در فاز بعدی نیز اجرا در سایر مراکز مخابراتی در دستور کار است.

 

 

 

25 / 08 /90

مدیر کل کنترل و مدیریت شبکه مخابرات تهران : تعرفه های سرویس ویدئوکنفرانس اعلام شد 

مدیر کل کنترل و مدیریت شبکه مخابرات تهران تعرفه سرویس ویدئو کنفرانس را برای 2 ساعت استفاده در بخش درون استانی صدهزار تومان و برای 2 ساعت استفاده در بخش برون استانی 260 هزار تومان اعلام کرد.

جمشید بهاری در گفت و گو با گروه مخابرات در نمایشگاه ایران تلکام با اشاره به تعرفه های سرویس ویدئو کنفرانس اظهار داشت : تعرفه های سرویس ویدئو کنفرانس به 2 بخش درون استانی و برون استانی تقسیم شده است .
مدیر کل کنترل و مدیریت شبکه مخابرات تهران افزود : تعرفه درون استانی به ازای 2 ساعت استفاده از سرویس صدهزار تومان تعیین شده است .
وی ادامه داد : به ازای یک ساعت اضافه بیشتر مبلغ 42 هزار و 500 تومان ، سی دقیقه اضافه بیشتر مبلغ 22 هزار و 500 تومان و به ازای یک ربع اضافه بیشتر مبلغ 11 هزار و 800 تومان به هزینه سرویس اضافه می شود.
مدیر کل کنترل و مدیریت شرکت مخابرات استان تهران در خصوص تعرفه های بیرون استانی سرویس ویدئو کنفرانس تصریح کرد : هزینه 2 ساعت اضافه از این سرویس 200 هزار و 600 تومان تعیین شده است . به ازای یک ساعت استفاده اضافه از سرویس ، مبلغ یک صد و ده هزار تومان ، به ازای 30 دقیقه استفاده اضافه مبلغ 58 هزار و 500 تومان و به ازای یک ربع استفاده اضافه مبلغ 30 هزار و 800 تومان به هزینه سرویس اضافه می شود.

 

 

 

25 / 08 /90

جیرینگ با NFC در تلکام 2011 
 

سال گذشته برای اولین بار امکان خرید با کیف پول جیرینگ در نمایشگاه تلکام به وجود آمد و از این سرویس رونمایی شد و امسال نیز جیرینگ با NFC به تلکام آمد.


 
به گزارش ستاد خبری گروه مخابرات با سرویس NFC فرد می تواند با استفاده از تلفن همراهش کار پرداخت را انجام دهد یعنی گوشی تلفن در فاصله کمی از دستگاه پذیرنده NFC قرار می گیرد و بدین ترتیب کار تبادل اطلاعات انجام می شود.
گفتنی است از این سرویس می توان در گیت وی مترو ، فروشگاهها ، استادیوم ها و ... استفاده کرد و شارژ آن توسط کیف پول جیرینگ انجام می شود.
لازم به ذکر است , شرکتهای کاله ، زمزم شرق تهران ، پاک ، شیرین و رفاه در نمایشگاه هستند که امکان خرید با جیرینگ از آنها وجود دارد.
 

 

 

25 / 08 /90

یاداشتی درباره خدمات ارزش افزوده 
 

حین بازدید از نمایشگاه تلکام 2011 ، یکی از مواردی که توجه مخاطبان را جلب می کند تلاش همکاران گروه مخابرات ایران در معرفی و ارایه خدمات سرویس های ارزش افزوده مخابراتی است .
 
خدمات ارزش افزوده یا به اصطلاح انگلیسی VAS که مخفف Value Added Servicesاست یک اصطلاح در حوزه مخابرات است و به خدماتی که اضافه برکاربردهای اصلی به همراه محصول یا خدمت اصلی ارایه می شود ، اطلاق می گردد . به عبارت دیگر خدمات ارزش افزوده ، دسته ای از خدمات هستند که بر بستری آماده و در حال فعالیت افزوده شده و به کاربران حال حاضر بستر مورد اشاره ارایه می شود . این امر علاوه بر افزودن قابلیت های بستر مادر ، به افزایش کاربران آن نیز کمک مؤثری خواهد کرد و ضمن درآمد زایی به این اپراتورها و رقابتی کردن هرچه بیشتر صنعت به نفع مشتریان ، طیف گسترده ای از خدمات بسیار متنوع را در تمامی زمینه های کسب و کار فراهم می آورد .
شرکت مخابرات ایران نیز با ورود به بازار بورس و گام نهادن به عرصه رقابت با اپراتورهای دیگر به عرضه خدمات ارزش افزوده که در حقیقت آینده فناوری اطلاعات و ارتباطات را به خود اختصاص داده همت گماشته است .
برخی از خدمات ارزش افزوده که در بخش های مخابرات قابل تعریف بوده و دستیابی به آن یک ضرورت اجتناب ناپذیر است عبارتند از :

خدمات ارزش افزوده مبتنی بر شبکه تلفن ثابت :
SMS تلفن ثابت: ارسال پیامك از طریق تلفن ثابت که در مرحله پایلوت قرار دارد.
اجرای موفقیت‌آمیز طرح توسط شركت برنده شده در مناقصه كه یك شركت ایرانی به نام پیك آسا می‌باشد در تهران امكان عرضه آن را در حجم وسیع فراهم کرده است.
شایان ذكر است نرم‌افزار به كار گرفته شده در این طرح، كاملاً تولید داخلی‌ست و پیش‌تر در شبكه تلفن همراه اول نیز نتیجه مطلوبی را در پی داشته است.
ADSL اینترنت پرسرعت: با استفاده از این فناوری، می‌توان بدون نیاز به تغییرات زیرساختی بر روی خط تلفن معمولی به سرعت‌های بالای اینترنت دست یافت.
از مزایای این خدمت می‌توان به دسترسی به اینترنت پرسرعت چندین برابر سرعت Dial up با كیفیت بهتر، عدم نیاز به كابل جدید و شماره‌گیری برای اتصال، استفاده همزمان از اینترنت حین مكالمه، و ایجاد شبكه مجازی خصوصی VPN و حذف هزینه پالس مكالمه و ارتباط 24 ساعته، اشاره كرد.
خدمات این بخش نیز هم اكنون از طریق شركت‌های مخابرات استانی به متقاضیان عرضه می‌شود.
پروژه ACS (Access Communication Services)s یا سرویس خدمات ارتباطی پیشرفته: این سرویس‌ ارزش افزوده این روزها بسیار مورد توجه كاربران و شركت‌های مخابراتی دنیا قرار گرفته است.
این پروژه امكان عرضه‌ برنامه‌های چند رسانه‌ای را بر روی شبكه‌های باند پهن تحت IP برای كاربران میسر می‌سازد.
این برنامه‌ها می‌تواند شامل پخش فیلم‌های مورد نظر كاربران (VOD)، برنامه‌های زنده و یا آرشیو تلویزیونی (IPTV) (كه تلویزیون اینترنتی نیز نامیده می‌شود) پخش موسیقی‌های درخواستی، بازی‌های تحت شبكه و همچنین برنامه‌های سرگرم‌كننده دیگر بر روی شبكه برای هر كاربر باشد.
برخی از سرویس‌های قابل ارایه توسط این پروژه عبارتند از:
سرویس ویدیویی درخواستی (VOD)
آموزش از راه دور (T-Learning)
خرید از راه‌دور (T-shopping)
سرویس سیاحت از راه‌دور و زیارت از راه‌دور   (CCTV
Timed shifted TV تلویزیون متغیر زمانی
شبکه هوشمند IN : این شبکه مبتنی بر تلفن ثابت در حال حاضر 8 سرویس ارزش افزوده ارایه می کند از جمله : مکالمه اعتباری، مکالمه رایگان، شماره اختصاصی، مشاوره تلفنی، نظرسنجی تلفنی، انتقال شماره، شماره فراگیر و پست صوتی
سرویس هشت ستاره تلفن ثابت : این سرویس در حال حاضر در تعدادی از شهرهای کشور در حال بهره برداری است و مشترکان می توانند از خدماتی همچون قرائت کلام اله مجید، دفتر تلفن، سرویس سلامت، موسیقی، سرگرمی کودکان و ... بهره مند شوند.

خدمات ارزش افزوده مبتنی بر شبکه تلفن همراه :
GPRS یا خدمت دسترسی به اینترنت : با تدوین قوانین مربوط به آن و تجهیز شبكه تلفن همراه، مدتی است این خدمت در تهران و تمامی مراکز استانها و بسیاری از شهرهای بزرگ و مراکز تجاری از طریق همراه اول عرضه می‌شود و با ارسال یک پیامک قابل فعال شدن است..
MMS یا خدمت ارتباط چندرسانه‌ای : با تصویب قوانین مربوط به این بخش در حال حاضر امكان‌ عرضه این خدمت موجود است و مشترکان می توانند با مراجعه به دفاتر خدمات ارتباطی و تکمیل فرم ، سرویس مورد نظر را فعال نموده و از مزایای آن بهره مند گردند.
SMS : یکی از اولین خدمات ارزش افزوده تلفن همراه می باشد که بسیار فراگیر بوده و خود به تنهایی بستری برای خدمات ارزش افزوده دیگری از جمله سرویس مسابقات و سرگرمی، سرویس فروشگاه تلفن همراه، سرویس دانستنی ها ، سرویس اطلاع رسانی در خصوص آب و هوا ، وضعیت پرواز ها و همچنین به عنوان رسانه در امور اطلاع رسانی در سطح انبوه و امور تبلیغاتی و تجاری می باشد.
RBT (ring back tone)e یا سرویس آوای انتظار : که با فعال کردن این سرویس یک موسیقی جایگزین بوق عادی به هنگام زنگ خوردن تلفن همراه می شود.

 

 

 

25 / 08 /90

شرکت مخابرات استان اصفهان ،تاکنون 23 هزار پورت ADSL واگذار کرده است
 

مدیر روابط عمومی شرکت مخابرات استان اصفهان گفت: این شرکت از سال گذشته شروع به واگذاری اینترنت پرسرعت (ADSL ) به متقاضیان کرده و تاکنون 23 هزار پورت اینترنت پر سرعت در اختیار متقاضیان قرار داده است .
 
" سید جمال سیاوشی " درگفت وگو با ستاد خبری گروه مخابرات افزود: سال گذشته ، هشت هزار پورت ADSL و امسال 15 هزار پورت از سوی شرکت مخابرات به متقاضیان اینترنت پر سرعت واگذار شده است .
وی افزود: پیش از ورود شرکت مخابرات استان اصفهان به بازار خدمات اینترنت پر سرعت ، 56هزار پورت ADSL از سوی سایر شرکت های بخش خصوصی به کاربران اصفهانی عرضه شده بود .
سیاوشی با اشاره به خدمات جدید شرکت مخابرات اصفهان در رابطه با واگذاری اینترنت پرسرعت به متقاضیان گفت: هم اکنون مشترکان ADSL از مخابرات استان اصفهان بدون مراجعه حضوری و فقط با برقراری تماس با شماره 2030 می توانند ضمن دریافت مودم در خانه ، از خدمات اینترنت پر سرعت استفاده کنند .
وی افزود: مخابرات استان اصفهان همچنین ، آماده ارایه خدمات اینترنت تلفنی (دایل آپ) به مشترکین تلفن ثابت است و متقاضیان برای استفاده از سرویس دایل آپ این شرکت می توانند با وارد کردن شماره 9721818 می تواند به اینترنت وصل شوند . هزینه هر دقیقه استفاده از اینترنت دایل آپ ، چهار دقیقه می باشد که در قبض تلفن مشترک درج و محاسبه می شود .
مدیر روابط عمومی شرکت مخابرات استان اصفهان در ادامه این گفت و گو ، اظهار داشت : هم اکنون سامانه گویای این شرکت با پیش شماره 973 بیش از 30 خدمت را به هموطنان عرضه می کند .
خدمات مشاوره پزشکی ، دانپزشکی ، خانواده ، درمان اعتیاد ، آموزش زبان انگلیسی از جمله این خدمات است ، که تعرفه هر کدام از این خدمات ، به محض تماس به اطلاع مشترک می رسد .
به گفته ی سیاوشی خدمات دیگری مانند فال حافظ ، ندای نهج البلاغه ، ندای وحی ، موسیقی ، ندای سهراب سپهری ، آشپزباشی و طالع بینی نیز از طریق این سامانه به هموطنان عرضه می شود که تعرفه آن مساوی با تعرفه شهری مکالمه تلفنی است .
سیاوشی با بیان اینکه ارایه خدمات به سازمانهای دولتی و نهادهای عمومی نیز در دستور کار است گفت هم اکنون این شرکت به شهرداری ها هم سرویس می دهد

 

 

 

25 / 08 /90
عطوفی خبر داد : انعقاد قرارداد همراه اول با 15 شرکت در بخش خدمات ارزش افزوده
 

معاون بازاریابی فروش و خدمات مشتریان شرکت ارتباطات سیار از نهایی شدن قرارداد با 15 شرکت در حوزه ارائه خدمات ارزش افزوده تلفن همراه خبر داد و گفت : نمونه آزمایشی آپ استور ( AP STORE ) همراه اول بر بستر سرویس های ارزش افزوده تلفن همراه هم اکنون در نمایشگاه ایران تلکام 2011 رونمایی شده و در اوایل سال 91 به صورت رسمی به بهره برداری می رسد .
 
به گزارش ستاد خبری گروه مخابرات ، محمد مهدی عطوفی در حاشیه برگزاری دوازدهمین نمایشگاه بین المللی صنایع مخابرات و اطلاع رسانی به تشریح آخرین وضعیت پرتال خدمات ارزش افزوده همراه اول پردیس پرداخت .
وی با بیان اینکه SDP و آپ استور ( AP STORE ) را در بستر خدمات ارزش افزوده خود راه اندازی کرده است. گفت : از طریق SDP شرکت های ارائه دهنده سرویس بر بستر اپراتور اول خدمات مختلفی را در قالب SMS و MMS ارائه خواهند داد..
وی در ادامه افزود : امسال استارت اولیه نمونه آزمایشی آپ استور نیز زده شده و قرار است در این راستا ایده های خلاق مشترکان را کاربردی کنیم . همچنین امید می رود با سازو کارهای لازم ، بهر برداری رسمی از این پروژه ابتدای سال آینده آغاز شود.
عطوفی با اشاره به راه اندازی رسمی سرویس جیرینگ همراه اول و بهره برداری نهایی این طرح تصریح کرد : این سرویس به عنوان کیف پول الکترونیکی هم اکنون در 400 دفتر ICT روستایی در حال کار است و روستائیان می توانند خریدهای خود را از این طریق انجام دهند.
معاون بازاریابی و فروش شرکت ارتباطات سیار گفت : فاز پایلوت جیرینگ همراه اول سال گذشته انجام شد و طی یک سال اخیر هماهنگی هایی با بانک مرکزی در حال انجام بود که تقریباً نهایی شده است . معاون شرکت ارتباطات سیار سهم این اپراتور را از بازار تلفن همراه کشور 65 درصد عنوان کرد و با اشاره به سرویس های ارائه شده در نمایشگاه تلکام گفت : سرویس های باندلینگ سیمکارت و گوشی از جمله سرویس های در حال عرضه در این نمایشگاه است به نحوی که فروش سیم کارت همراه اول با گوشی سامسونگ با تخفیف 35 درصدی برای متقاضیان همراه اول عرضه می شود .
وی ادامه داد : هم اکنون بیش از 100 هزار نسخه از باندلینگ گوشی و سیمکارت همراه اول در سراسر کشور توزیع شده و تا پایان سال به یک میلیون نسخه خواهد رسید.

 

 

 

25 / 08 /90

ارائه سیستم هوشمند تهویه هوای داخل کانکس های BTS در تلکام 2011
 

سیستم هوشمند تهویه هوای داخل کانکس ها ی BTS های استان قم جهت کاهش مصرف انرژی و استفاده از شرایط طبیعی جوی برای اولین بار توسط شرکت مخابرات استان قم در نمایشگاه تلکام 2011 ارائه شد.
 
به گزارش ستاد خبری گروه مخابرات از جمله مزایای استفاده از این سیستم می توان به کاهش قابل توجه هزینه انرژی برق ، جلوگیری از گرم شدن هوای داخل کانکس هنگام قطع برق ، کاهش خرابی کولرها و در نتیجه کاهش هزینه های نگهداری سایتهای مخابراتی اشاره کرد.
گفتنی است ادامه کار سایت در صورت خرابی کولر ، عدم آسیب دیدن یونیت ها به علت گرمای زیاد در هنگام قطع برق از دیگر مزایا محسوب می شود.
به گفته احمدی نیا ، مدیر روابط عمومی شرکت مخابرات استان قم یک اشکالی که همیشه در کانکس های BTS تلفن همراه این استان وجود داشت این بود که سیستم های خنک کننده جوابگوی هوای گرم نبود و این موضوع باعث خرابی سیستم ها می شد. بنابر این سیستم تهویه مطبوع برای کانکس های BTS تلفن همراه استان قم این خرابی ها را به صفر رسانده است .
وی گفت : این سیستم برای اولین بار در استان قم ابداع شده است و ما در نمایشگاه تلکام اعلام آمادگی کرده ایم که هر کدام از استانها که تمایل دارند به ما اعلام کنند که ما نیز این سیستم را برای آنها راه اندازی کنیم.
 

 

 

25 / 08 /90
مدیر فروش مجتمع صنعتی رفسنجان تاکید کرد :  قابلیت تولید کابل های خاص در کشور
 

مدیر فروش مجتع صنعتی رفسنجان گفت : در گذشته تنها کابل های فوری back bone و شهری در کشور تولید می شد اما در حال حاضر برای نخستین بار در کشور ، کابل هایی که در حوزه FTTH و رساندن فیبر به منازل استفاده می شوند ، نیز تولید شده است .

 
علی بهرام پور در گفت و گو با ستاد خبری گروه مخابرات در نمایشگاه تلکام دوازدهم ، اظهار داشت : مجتمع صنعتی رفسنجان در زمینه تولید کابل های مخابراتی فعالیت دارد که دستاوردهای جدیدی را در زمینه تولید کابل های فوری دارد .
مدیر فروش مجتمع صنعتی رفسنجان تصریح کرد : در گذشته کابل های فوری که در داخل کشور تولید می شد ، در حوزه  back bone و شهری بود اما اخیراً برای نخستین بار در ایران کابل هایی تولید کرده ایم که در زمینه FTTH Fiber to the home استفاده می شود.
وی گفت: فعالیت مجتمع صنعتی رفسنجان در تولید کابل های نوری ، از سال 80 آغاز شده است و شرکت های مخابرات استانی ، خطوط لوله نفت و گاز ، برخی شهرداری ها ، صا ایران و شرکت کنترل ترافیک فیبر نوری تولید کرده ایم .
مدیر فروش مجتمع صنعتی رفسنجان تصریح کرد : با تولید کابل های جدید در داخل این امکان برای مصرف کننده فراهم شده که محصولاتی  با قیمت پایین تر و کیفیت جهانی خریداری کند.
وی در خصوص سهم تولید کنندگان داخلی در بازار مخابرات ایران گفت : در زمینه کابل های نوری ، در ایران حوزه back bone از تولیدات ایرانی استفاده می شود و شرکت های مخابرات از تولید کنندگان داخلی کابل های مورد نیاز خود را تهیه می کنند.
وی ادامه داد : البته کابل های خاص و  indoor مورد نیاز شرکت ها ی پیمانکار مخابراتی از طریق واردات تامین می شود. که با حمایت دولت شرکت های داخلی این قابلیت را دارند که کابل های خاص را نیز تهیه و نیاز مصرف کننده را تامین کنند.
 

 

 

24 / 08 /90

ارائه سیستم امنیتی منازل با استفاده از خطوط تلفن در تلکام 2011
 
مدیر عامل شرکت مخابرات ایران گفت : در نمایشگاه امسال برای نخستین بار سیستم امنیتی منازل با استفاده از خطوط تلفن و کنترل با تلفن همراه توسط یکی از شرکت های مخابراتی استانی عرضه شده است.
 

مهندس در گفت و گو با ستاد خبری گروه مخابرات در نمایشگاه تلکام 2011 با بیان این مطلب گفت : این سیستم با استفاده از بستر مخابراتی و شبکه IN در استان آذربایجان غربی طراحی شده است که با اختصاص یک شماره از سیستم IN در صورت بروز موارد امنیتی در منزل یا محل کار ، مورد شناسایی شده توسط سنسورهای نصب شده به خط تلفن همراه انتقال و سپس از طریق شبکه IN هشدار به موبایل یا تلفن ثابت ارسال می شود.
مدیر عامل شرکت مخابرات ایران با اشاره به مزایای این طرح خاطر نشان کرد : فروش سیستم IN ، افزایش مکالمات مشترک به دلیل انجام تنظیمات امنیتی و فعال سازی سیستم از طریق تلفن از مهمترین ویژگی های این طرح است.
 

24 / 08 /90

مطهری نماینده مجلس :  امیدواریم خصوصی سازی در مخابرات تجربه خوبی برای خصوصی سازی در کل کشور باشد

به گزارش ستاد خبری گروه مخابرات ایران ، صبح امروز آقای مطهری عضو کمیسیون صنایع و مخابرات مجلس در بازدید از دوازدهیمن نمایشگاه صنایع مخابرات و اطلاع رسانی از غرفه های گروه مخابرات ایران در سالن های 6 و 7 نمایشگاه بازدید کرد و از نزدیک با آخرین دستاوردها و خدمات شرکت های گروه مخابرات ایران آشنا شد.

آقای مطهری در مصاحبه با خبرنگار روابط عمومی و امور بین الملل شرکت مخابرات ضمن بیان این نکته که خصوصی سازی در مخابرات انفجاری در ساختار نرم افزاری و سخت افزاری این شرکت بود اظهار داشت امیدواریم خصوصی سازی در مخابرات تجربه خوبی برای خصوصی سازی در کل کشور باشد.
وی با تاکید بر اینکه منظور از تحول نرم افزاری تغییر در سیستم مدیریتی است افزود : مخابرات در عرصه جدید باید بر مشتری مداری و رضایت مشتری تاکید کند و آنچه در نمایشگاه امسال به چشم می خورد حکایت از همین رویکرد جدید در شرکت های مخابرات ایران و شرکت های مخابرات استانی دارد .
وی افزود : همکاران مخابراتی باید تمام همت خود را بر سرعت عمل و استفاده از تکنولوژی های جدید معطوف نموده و به سمت به روز شدن و هماهنگ شدن با سرویس های جدید پیش بروند .
وی با تاکید بر استفاده از سرویس های خدمات ارزش افزوده اظهار داشت : مخابرات ایران در زمینه تلفن ثابت بستر خوب و بی نظیری دارد که با بسیاری از کشورها قابل مقایسه نیست و لذا باید انتظارات را بالا برده و به سمت استفاده بهینه از این بسترها پیش برویم.

 

24 / 08 /90

 
در نمایشگاه تلکام 2011 با کارگاههای آموزشی گروه مخابرات ایران همراه ما باشید
 

به گزارش ستاد خبری گروه مخابرات ایران ، در نخستین روز برگزاری نمایشگاه بین الملی ایران تلکام 2011 ، چهار کارگاه آموزشی توسط گروه مخابرات برگزار می شود.


کارگاه آموزشی وضعیت ارایه خدمات IPTV در کشورهای مختلف ، ظهر امروز (45 /12 – 12 ) توسط تلویزیون تعاملی شیما ، برگزار می شود.
همچنین امروز عصر ، (30 /15 - 30 /14  ) نیز کارگاه آموزشی با موضوع آخرین تحولات دنیای فناوری با نگاه به وضعیت خدمات ارایه شده رسانه شیما ، برای بازدید کنندگان مطالبی را ارایه می کند.
گفتنی است صبح امروز کارگاه آموزشی " آشنایی با نحوه انجام معاملات سهام " و " آشنایی با فناوری های باند وسیع و خدمات آینده اپراتورهای مخابراتی " به ترتیب توسط معاونت سهام وگروه طیف برای بازدید کنندگان و علاقه مندان برگزار شد .
محل برگزاری این کارگاهها ، سالن شماره 6 غرفه شرکت مخابرات ایران می باشد.

 

24 / 08 /90

باید از حضور بخش خصوصی دفاع کنیم و میدان برای رقابت این بخش مهیا شود
 
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات درباره شبكه  ملي اطلاعات گفت: اين شبكه قرار است تا پايان برنامه پنج ساله پنجم راه اندازي شود كه به مرور مراحل مختلف شبكه آماده شده و زير بار ميرود كه تا پايان سال جاري مرحله اول اين شبكه به بهره برداري خواهد رسيد.

دكتر رضاتقي پور _ وزير ارتباطات_ در مراسم افتتاحيه دوازدهمين نمايشگاه بين المللي صنايع مخابرات و اطلاع رساني (ايران تلكام 2011)اظهار داشت: اين نمايشگاه فرصتي است كه مردم بتوانند با خدمات جديد حوزه ارتباطاتي و صنايع مخابراتي آشنا شوند.
وي افزود: نمايشگاه تلکام هر ساله با وسعت بيشتر در عرصه صنايع داخلي و سرويسهاي ارزش افزوده برگزار ميشود و خدمات جديدي را به بازديدکنندگان ارائه ميکند؛ در بازديدي که از غرفه هاي نمايشگاه داشتيم شاهد حضور صنايع داخلي بوديم که با حضور برجسته و اطلاع رساني مناسب در سطح جامعه، امکان بهرهمندي از خدمات بومي روزبه روز افزايش خواهد يافت.
وزير ارتباطات اظهار داشت: نمايشگاه امسال با وسعت و تنوع بيشتر در عرضهي خدمات و صنايع داخلي و سرويسهاي ارزش افزوده برگزار مي شود.
تقي پور گفت: با توجه به سرعت تغييرات در اين حوزه اين گونه نمايشگاهها به طراحي كسب و كارهاي جديد و روشهاي جديد براي فعاليت در اين حوزه منجر ميشود.
وي اظهار داشت: با توجه به آزاد سازي و خصوصي سازي كه در اين حوزه اتفاق افتاده امروز بايد بيشتر از حضور بخش خصوصي دفاع كنيم و ميدان براي رقابت اين بخش آماده تر شود .
وي با اشاره به ورود اپراتور سوم گفت: در هفته آتي مراسم رونمايي شبكه اين اپراتور به صورت عمومي را شاهد خواهيم بود كه البته مرحله آزمايشي آن از مدتها پيش شروع شده است.
وزير ارتباطات درباره هم كد شدن استان تهران گفت: به زودي تاريخي كه استان تهران هم كد ميشود اعلام خواهد شد و درساير استانها نيز بعد از استان تهران اين كار انجام خواهد شد.

وي ادامه داد: خوشبختانه بعد از يك سال كار مداوم راه حل جديدي را به دست آورديم چون در گذشته ما دو نوع تعرفهي شهري و بين شهري داشتيم ولي امروز ما تعرفه استاني را تعريف كرديم كه مجوزش به مخابرات ايران داده شد و ديگر مشكلي در رابطه با هزينهي هم كد شدن و خسارتي كه مخابرات متحمل ميشود، وجود ندارد.
وي ادامه داد: هماهنگي هاي فني بين مخابرات ايران و زير ساخت در حال انجام است كه به زودي انجام شده و اطلاع رساني مي شود.
تقي پورادامه داد: مصوبهي هيات دولت درباره افزايش تعرفه مكالمات تلفن ثابت نبود بلكه به ما اجازه داده شد چون ميخواهيم داخل هر استان يك كد داشته باشيم تعرفه استاني داشته باشيم؛ چون طبيعي است وقتي فاصله ها بيشتر ميشود تعرفه نيز افزايش مي يابد.
وي ادامه داد: با اين روش هزينه مكالمه تلفن ثابت در برخي جاها و موارد كاهش نيز داشته است ؛ به عنوان مثال هزينه تماس دماوند به تهران به حدود يك چهارم نسبت به قبل كاهش يافته است.
وي درباره ميزباني سايتها در داخل كشور گفت: ما اين كار را از يك سال و نيم پيش با سايتهاي دولتي شروع كرديم و امروز بيش از 97 درصد سايتهاي دولتي ميزبانيشان در داخل كشور است.
وزيرارتباطات در ادامه خبر داد: تا پايان برنامه پنجم صد در صد شهروندان ايراني بايد پرونده سلامت الكترونيكي داشته باشند.
همچنين سيد حسين هاشمي رئيس کميسيون صنايع و معادن مجلس اظهار داشت: يكي از چالشها در حوزه ارتباطات تحريم هاست كه اين تحريم فرصت خوبي براي وزارتخانه و شركتها به وجود ميآورد كه ميتوانند در حوزهي توليد داخلي بيشتر فعاليت كنند.
وي درباره افزايش سرعت اينترنت براي كاربران خانگي گفت: مجلس علاقه مند است كه سرعت اينترنت را براي كاربران خانگي افزايش دهد، جلساتي با وزارت ارتباطات داشتيم و اميدواريم اين افزايش صورت گيرد .
 

24 / 08 /90
با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات
دوازدهمین نمایشگاه بین المللی صنایع مخابرات و اطلاع رسانی (تلکام 2011) افتتاح شد

 
مراسم افتتاحیه دوازدهمین نمایشگاه بین المللی صنایع مخابرات و اطلاع رسانی (تلکام 2011) امروز دوشنبه 23 آبانماه با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ، رییس کمیسیون صنایع و مخابرات مجلس، مهندس فیضی، مدیران عامل و اعضای هیئت مدیره گروه مخابرات ایران و تنی چند از کارشناسان مخابراتی کشور برگزار شد.


به گزارش ستاد خبری گروه مخابرات ایران در نمایشگاه امسال 170 شرکت و واحد تولیدی داخلی و 38 شرکت خارجی از 11 کشور جهان آخرین دستاوردهای خود را در زمینه ارتباطات مخابرات و فناوری اطلاعات در معرض دید کارشناسان و علاقه-مندان قرار می دهند.
نمایشگاه ایران تله کام 2011 در سالن های 6 و 7 ، 11-10 ، 13-12 ، 15-14 ، 25 آ ، 27 و فضای باز مربوطه برگزار می شود.
براساس این گزارش گروه مخابرات ایران شامل شرکت مخابرات ایران ، شرکت ارتباطات سیار ، مخابرات استان تهران ، مبین نت ، تالیا ، گروه کارخانجات تولیدی شهید قندی ، مبین وان و چهل شرکت همکار در سالن های 6 و 7 حضور دارند. همچنین شرکت مخابرات استان های آذربایجان غربی ، فارس ، قم ، قزوین ، خراسان رضوی و اصفهان استانهایی هستند که امسال در نمایشگاه حضور داشته و به ارایه سرویس ها و خدمات خود می پردازند.
بر اساس این گزارش دکتر تقی پور، رییس کمیسیون صنایع و مخابرات مجلس و همراهان ضمن بازدید از غرفه های گروه مخابرات ایران در سالن های 6 و 7 از آخرین دستاوردها و خدمات قابل ارائه شرکتهای این گروه دیدن کردند.
نمایشگاه از فردا سه شنبه 24 تا جمعه 27 آبان ماه از ساعت 9 تا 16 پذیرای بازدیدکنندگان و علاقه¬مندان خواهد بود.
 

23 / 08 /90

امکان دریافت نامحدود کانال های تلویزیونی با شبکه شیما

 
شبکه شیما با همکاری سازمان صدا و سیما و شرکت مخابرات ایران زمینه ارائه انواع بازیهای فردی و گروهی را فراهم و اطلاع رسانی های گوناگونی را تحت عنوان پنجره ی پزشکی ، سبک زندگی ، اطلاعات ترافیکی ، اخبار ، هواشناسی و ... در برنامه های پخش خود جای داده است .


امینی ذرین مدیر شبکه شیما در گفت و گو با ستاد خبری گروه مخابرات با بیان اینکه این سرویس در حال حاضر تنها در تهران ارائه می شود و به مرور زمان در سراسر کشور خدمات خود را توسعه خواهد داد ابراز داشت : درخصوص دیگر خدمات صوتی و تصویری که رسانه شیما امکان ارائه آن را دارا می باشد می توان از عرضه ی فیلم ، سریال ، موسیقی و کلیه فایل های صوتی و تصویری درخواستی که می تواند شامل سخنرانی ها ، جشنواره ها و کنفرانس های داخلی و خارجی باشد نام برد .
وی گفت : با برنامه ریزی انجام شده ، کالاهای فرهنگی ، صوتی و تصویری در فاصله زمانی مشخص به روز شده و مشترکین شیما همیشه با جدیدترین تولیدات فرهنگی و هنری روبرو خواهند بود .
مدیر شبکه شیما در ادامه افزود : همچنین رسانه شیما این امکان جدید را در اختیار عموم مشترکین خود قرار می دهد که تا یک هفته برنامه های گذشته را دوباره با انتخاب خود پخش نمایند و یا برنامه های پخش زنده را به اختیار خود متوقف و بعد از ساعتی چند ادامه ی آن را به تماشا بنشیند .
امینی ذرین در ادامه ابزار داشت : با گسترش فناوری در عرصه اطلاع رسانی و ظهور نسل جدید تلویزیونی تحت عنوان IPTV ، علاوه بر ارتقای فنی و کیفی تصاویر دریافتی توسط گیرندگان خانگی ، پنجره های جدید و متنوعی در مقابل دیدگاه مخاطبین گشوده می شود : از جمله می توان به امکان دریافت نامحدود کانال های تلویزیونی و در اختیار قرار داده جدول پخش برنامه های قبل و بعد از زمان پخش اشاره کرد .

23 / 08 / 90

شرکت مخابرات اصفهان با معرفی 60 سرویس ارزش افزوده جدید در تلکام 2011  

 
مدیر عامل شرکت مخابرات استان اصفهان گفت : با بیش از 60 سرویس جدید ارزش افزوده تلفن ثابت و معرفی ساختار سازمانی در نمایشگاه تلکام 2011 شرکت می کنیم.


" زمانی" درگفت و گو با ستاد خبری گروه مخابرات ایران اظهار داشت : این سرویس ها شامل ندای وحی ، ندای نهج البلاغه ، ندای سلامت ، دیکته گو و ... است.
وی افزود : سامانه گویای 9730000 برای معرفی این 60 سرویس جدید اختصاص یافته و علاقمندان به استفاده از سرویس های ارزش افزوده شرکت مخابرات استان اصفهان می توانند از هر نقطه ی استان بدون گرفتن کد شهری با این سامانه تماس بگیرند که این پیش شماره همه 60 سرویس را معرفی می کند.
مدیرعامل شرکت مخابرات استان اصفهان گفت : خدمات ارزش افزوده این شرکت دو گونه است ، تعدادی از این خدمات توسط شرکت مخابرات استان اصفهان پشتیبانی و ارایه می شود ، بخشی دیگری نیز با مشارکت بخش خصوصی انجام می گیرد.
در خدمات مشترک شرکت مخابرات با بخش خصوصی، محتوی خدمات از سوی بخش خصوصی تهیه می شود و سپس بر روی سرورهای شرکت مخابرات قرار می گیرد ، در این موارد بخشی از درآمدهای حاصل از ارایه این خدمات به شرکت مخابرات تعلق می گیرد.
زمانی اظهار امیدواری کرد که بزودی یک ساختار جدید سازمانی با ویژگی فرایند نگر برای شرکت های فعال در حوزه فناوری اطلاعات و شرکت های مخابراتی تعریف شود که فعالیت هایی در این زمینه در شرکت مخابرات استان اصفهان انجام شده و در صورت نهایی شدن ، در اختیار سایر شرکت ها نیز قرار خواهد گرفت.

 

23 / 08 / 90
در نمایشگاه تلکام 2011
برگزاری نشست های آموزشی تلویزیون تعاملی شیما در غرفه شرکت مخابرات ایران  

 
تلویزیون تعاملی شیما از برنامه های خود برای برگزاری 5 نشست آموزشی به مدت 4 روز درنمایشگاه تلکام 2011 خبر داد .


به گزارش ستاد خبری گروه مخابرات ایران ، این 5 نشست با موضوع ارایه خدمات IPTV در کشورهای مختلف ، آخرین تحولات بازار دنیای رسانه و محتوا ، مطالعه خدمات قابل عرضه در بستر شبکه شیما ، آخرین تحولات دنیای فناوری و نگاهی به وضعیت خدمات ارایه شده تلویزیون تعاملی شیما از 24 لغایت 26 آبان ماه هر روز در محل غرفه شرکت مخابرات ایران برگزار خواهد شد .
علاقمندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر از نشست های آموزشی در زمان برگزاری نمایشگاه به سالن شماره 6 غرفه شرکت مخابرات ایران مراجعه نمایند .
 

23 / 08 / 90
در نمایشگاه تلکام 2011
برگزاری کارگاه آموزشی گروه طیف در غرفه شرکت مخابرات ایران   

 
گروه طیف از برنامه های آموزشی خود برای برگزاری 5 کارگاه آموزشی به مدت 4 روز در نمایشگاه تلکام 2011 خبر داد .


به گزارش ستاد خبری گروه مخابرات ایران ، این 5 نشست با موضوع آشنایی با فناوری های باند وسیع و خدمات آینده اپراتورهای مخابراتی ، فناوری بی سیم باند وسیع : نسل سوم، وایمکس، نسل چهارم و پس از آن ، آشنایی با طرح های تجاری در حوزه مخابرات از 24 لغایت 26 آبان ماه در محل غرفه شرکت مخابرات ایران برگزار خواهد شد .
علاقمندان می توانند برای کسب اطلاعات از نشست های آموزشی در زمان برگزاری نمایشگاه به سالن شماره 6 غرفه شرکت مخابرات ایران مراجعه نمایند
.

22 / 08 / 90

اختصاص یک غرفه به ICT روستایی در تلکام 2011  
 
مجری طرح دفاتر ICT روستایی از اختصاص یک غرفه به طرح ICT روستایی در دوازدهمین نمایشگاه بین المللی تلکام 2011 خبرداد و گفت: دفاتر ICT روستایی قدم بزرگ و بسیار مهم در توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات در روستاها بوده به نحوی که براساس این دفاتر تمامی برکات ICT در روستاهای کشور عملیاتی شده است.

پوسف پور در گفتگو با گروه خبری مخابرات و با تاکید بر اینکه دفاتر ICT روستایی نقش ویژه ای درتسهیل خدمات پست و اینترنت در روستاها داشته و قدم های خوبی در این زمینه برداشته اند ، خاطرنشان کرد: هم اکنون روستاییان می توانند از طریق سایت اینترنتی www.albasco.com تمامی محصولات مورد نیاز خود را در محیط روستا و به صورت اینترنتی خریداری کنند.
وی با بیان اینکه در بحث خدمات بانکی نیز امکان استفاده آنلاین از خدمات بانکها برای روستاییان فراهم شده است ، اضافه کرد:در نمایشگاه تلکام 2011 این امکان برای بازدیدکنندگان مختلف وجود خواهد داشت تا با زیرساختهای دفاتر ICT روستایی از نزدیک آشنا شده و دستگاههای مختلف نیز برنامه های کاربردی خود را برای عملیاتی کردن خدمات جدید در این دفاتر ارائه دهند.
عضو هیئت مدیره شرکت مخابرات ایران با تاکید بر اینکه ایران بهترین عملکرد را در میان کشورهای مختلف جهان در حوزه دفاتر ICT روستایی دارد ، گفت: به اتحادیه جهانی مخابرات – ITU - نیز اعلام آمادگی کرده ایم تا چنانچه هر کشوری مایل باشد با حضور در نمایشگاه و درایام برگزاری آن ، از تجربیات ما در این بخش استفاده کنند .
وی با بیان اینکه روستاییان با کمترین هزینه و صرف کمترین زمان و انرژی ممکن ازطریق این دفاتر به خواسته های خود می رسند ، اضافه کرد: شمار روستاهای تحت پوشش طرح دفاتر ICT روستایی 9 هزار و 933 روستا است و تقریبا از 36 هزار روستای موجود در کشور از هر 3.6 روستا یک دفتر خدمات ارتباطی و فناوری اطلاعات وجود دارد.

22 / 08 / 90

برگزاری کارگاههای آموزشی با موضوع سهام در نمایشگاه تلکام 2011  
 
معاونت سهام و واگذاری شرکت های دفتر مشارکتهای غیردولتی از برنامه های آموزشی این معاونت برای برگزاری 4 کارگاه آموزشی به مدت 3 روز در نمایشگاه تلکام 2011 خبر داد.به گزارش ستاد خبری گروه مخابرات ایران ، این چهار نشست با موضوع آشنایی با نحوه انجام معاملات سهام ، آشنایی با صندوق های مشترک درسهام ، بررسی صنعت مخابرات ایران در بورس و آشنایی با نحوه انجام معاملات سهام از 24 لغایت 26 آبان ماه هر روز در محل غرفه شرکت مخابرات ایران برگزار خواهد شد .
 

22 / 08 / 90

 
سرویس 8 ستاره مخابرات در تمام شهرهای ایران راه اندازی می شود  
 
مدیر فروش و بازاریابی شرکت مبین وان گفت: هم اکنون تعداد مشترکان سرویس 8 ستاره از مرز 1.5 میلیون مشترک گذشته و برنامه بعدی ما راه اندازی این سرویس در همه شهرهای ایران است.


فرانچسکو پرتا در گفتگو با خبرنگار ما با ابراز خشنودی از همکاری با شرکت مخابرات ایران و اپراتور همراه اول برای ارائه خدمات ارزش افزوده ، از سرویس "8 ستاره" به عنوان یکی از مهمترین خدمات این شرکت نام برد و گفت : محتواهای متفاوت ، سرگرمی و صندوق صوتی از دیگر خدماتی است کــــه بر روی شبکه مخابرات ایران عرضه می شود.
وی گفت : مبین وان اولین شرکتی است که خدمات ارزش افزوده را بــرای شرکت همراه اول فعال کرده و تجربه بین المللی خود را برای مشترکان این شرکت به همراه آورده به نحوی که تاکنون انواع خدمات محتوای پیامکی بیش از 3 میلیون مشترک جذب کرده است.
مدیر فروش و بازاریابی مبین وان با بیان اینکه سرویس "8 ستاره" یک سرویس ملی است که برای اولین بار در ایران عرضه شده ادامه داد : کافی است مشتریان دکمه 8 و ستاره را شماره گیری کنند تا به این سرویس متصل شوند.
"پرتا" گفت : همه مشترکین می توانند با تماس با 8 ستاره برای مدت محدودی به صورت رایگان از این سرویس استفاده کنند و پس از پایان دوره رایگان به ازای استفاده از هر سرویس مبلغ مشخصی پرداخت کنند.
وی با تاکید بر افزایش درآمد مخابرات از طریق رشد سرویس های ارزش افزوده گفت : هم اکنون تعداد مشترکان سرویس 8 ستاره از مرز 1.5 میلیون مشترک گذشته است و برنامه بعدی ما راه اندازی این سرویس در همه شهرهای ایران است.

22 / 08 / 90

عرضه سرویس های شبکه هوشمند در نمایشگاه تلکام 2011  
 
مسئول فنی شبکه هوشمند شرکت مخابرات استان تهران از ارائه چگونگی نحوه اشتراک و استفاده از مزایای شبکه هوشمند در دوازدهمین نمایشگاه بین المللی تلکام 2011 خبرداد.


علوی با بیان اینکه در غرفه این شرکت ، مشترکان سرویس های شبکه هوشمند می توانند پیشنهادات و نظرات خود را در قالب این سرویس با کارشناسان این بخش در میان بگذارند ، اظهار داشت : حضور این بخش در نمایشگاه تلکام با هدف معرفی سرویس های نوین و آشنایی مشترکان با مزایای آن صورت می گیرد.
وی با تاکید بر اینکه سرویس های مکالمه اعتباری ، شماره رایگان ، شماره اختصاصی ، انتقال شماره ، شماره فراگیر، نظرسنجی تلفنی ، مشاوره تلفنی و سرویس شبکه مجازی بر بستر شبکه هوشمند عرضه می شود اظهار داشت : سرویس اینترنت هوشمند از جمله سرویس هایی است که بر بستر سرویس مشاوره تلفنی IN ارائه می شود.
علوی با اشاره به استقبال مشترکان از سرویس هایی همچون مکالمه اعتباری و مشاوره تلفنی و انتقال شماره اضافه کرد : برای مثال سرویس های مشاوره تلفنی بالغ بر 16 میلیون رکورد در ماه داشته است.
 

22 / 08 / 90

یوسف پور خبرداد: راه اندازی سرویس جیرینگ در 400 دفتر ICT روستایی  
 
مجری طرح ICT روستایی از راه اندازی سرویس کیف پول الکترونیکی در 400 دفتر خدمات ارتباطی و فناوری اطلاعات روستایی خبرداد.یوسف پور در گفتگو با گروه خبری مخابرات با اشاره به خدماتی که از سوی دستگاههای اجرایی و بخش خصوصی در دفاتر ICT روستایی انجام می شود اظهار داشت: دفاتر ICT روستایی از 20 میلیون نفر جمعیت روستایی بالغ بر 11 میلیون نفر را پوشش داده اند و به ازای هر 3.6 روستا یک دفتر ICT روستایی در کشور عملیاتی شده است.
عضو هیئت مدیره شرکت مخابرات ایران با بیان اینکه هم اکنون دستگاههای اجرایی مختلف همچون توانیر ، شرکت آبفا ، تامین اجتماعی ، ثبت احوال ، بانکها بالغ بر 200 خدمت خود را از طریق دفاتر ICT روستایی ارائه می دهند ادامه داد: در این دفاتر خدماتی خرید و فروش اینترنتی ، کلیه خدمات پستی ، بانکی ، امور مربوط به تلفن همراه و ثابت عملیاتی شده است و امکان استفاده از موبایل پرداخت و کیف پول الکترونیکی نیز وجود دارد.
وی با اشاره به اهداف مدنظر در برنامه پنجم توسعه کشور برای راه اندازی 6 هزار دفتر ICT روستایی خاطرنشان کرد: تاکنون اعتباری برای افزایش این دفاتر پیش بینی نشده و به همین دلیل برنامه توسعه این دفاتر متوقف مانده است.
 

21 / 08 / 90

مديرعامل مخابرات آذربايجان غربي: آذربايجان غربي با 6 طرح جديد به تلكام مي‌آيد 
 
شركت مخابرات استان آذربايجان غربي با شش طرح جديد در تلكام دوازدهم حضور مي‌يابد كه مهم‌ترين آنها طراحي نرم‌افزار چند كاره CRM براي انجام تمام نیازهای مشتركين از طريق سايت است.

بهمن اسماعيل‌زاده مدیر عامل شرکت مخابرات استان آذربایجان غربی در گفت‌وگو با ستاد خبری گروه مخابرات در تشريح برنامه‌هاي شركت مخابرات استان آذربايجان غربي براي حضور در دوازدهمين نمايشگاه تلكام، اظهار داشت:
استفاده از امكانات بالقوه كافوهاي نوري براي ارائه اينترنت پرسرعت، طراحي نرم‌افزار چند كاره CRM براي انجام تمام نیازهای مشتركين از طريق سايت از جمله ثبت‌نام و شارژ مشتركين ADSL، واگذاري تلفن ثابت اعتباري از طريق سيستم IN، نصب دستگاه دزدگير روي تلفن ثابت با استفاده از IN، صورت حساب‌گيري آنلاين و نرم‌افزار اعلام خرابي از جمله اين طرح‌ها است.
اسماعيل‌زاده تصريح كرد: همچنين با سرويس Hot billing (صورت حساب‌گيري آنلاين)، اطلاع‌رساني در خصوص كاركرد مشتركين در هر مقطع ممكن مي‌شود.
 

21 / 08 / 90

قم با سه طرح جدید به تلکام 2011 می آید  
 
محمد رضا زهره ‌وند در گفت‌وگو با ستاد خبري گروه مخابرات، در تشريح مهم‌ترين طرح‌هاي شركت مخابرات استان قم‌ براي شركت در دوازدهمين نمايشگاه تلكام، از سه طرح MIS، feree colling و CHP نام برد.

مديرعامل شركت مخابرات استان قم در توضيح سيستم MIS، اظهار داشت: MIS، سامانه مديريت اطلاعات است كه توسط همكاران شركت مخابرات قم طراحي و توليد شده است. وي توضيح داد: با استفاده از اين سيستم مي‌توانيم برنامه‌ريزي دقيقي را براي تمام بخش‌هاي موجود در شركت مخابرات داشته باشم و با در اختيار داشتن اطلاعات وضعيت فعلي، براي پيش‌بيني‌هاي آينده به صورت دقيق برنامه‌ريزي كنيم.
زهره‌وند افزود:‌ از ديگر طرح‌هايي كه توسط شركت مخابرات استان قم در نمايشگاه تلكام امسال ارائه خواهد شد، سيستم feree colling ( تهويه مطبوع سايت‌هاي BTS) است كه با اين سيستم برق مصرفي سايت‌هاي BTS كاهش مي‌يابد.
وي تصريح كرد: اين طرح به شركت ارتباطات سيار ارائه و مصوب شده است و قرار است براي سراسر كشور اجرايي گردد.
وي در ادامه به طرح Alarm panel (سيستم اعلام هشدار براي سرويس‌هاي نوكياي تلفن همراه) به عنوان يكي ديگر از مهم‌ترين برنامه‌هاي مخابرات قم در تله‌كام 2001، اشاره كرد و گفت: اين سيستم براي تجهيزات نوكيا استفاده شده در سايت‌هاي سراسر كشور قابل استفاده است.
وي توضيح داد: سيستم‌هاي جديد نوكيا، برخلاف سيستم‌‌هاي قديمي نوكيا، مجهز به سيستم اعلام هشدار نيستند كه با استفاده از Alarm panel طراحي شده در شركت مخابرات استان قم، اين امكان براي تمام تجهيزات نوكيا فراهم مي‌شود.
وي همچنين با اشاره به سيستم CHP (توليدكننده همزمان برق و حرارت) گفت:‌ قرار است شركت مخابرات استان قم، با همكاري شركت "رين نيرو"، يك نيروگاه توليد برق با ظرفيت پايين در كشور توليد كند.

21 / 08 / 90

واگذاری شماره پیامکی در مراکز تلفن 
 
در آینده نزدیک شماره های پیامکی در مراکز تلفن ثابت واگذار خواهد شد و علاقه مندان در زمان خرید سرویس می توانند پسورد خود را از مراکز تلفن ثابت دریافت کنند .


سمیع اله صادقی معاون شرکت مخابرات استان تهران در گفتگو با ستاد خبری گروه مخابرات با بیان این مطلب اظهار کرد : ارسال پیامک از طریق وب سایت مخابرات استان تهران روش جدیدی است که مشترکان می توانند پیامهای حجمی ( صد پیام در روز ) را نیز ارسال کنند .
معاون توسعه و مهندسی شرکت مخابرات استان تهران با بیان اینکه در نمایشگاه تلکام این موضوع بصورت عملیاتی نمایش داده می شود گفت : برای مشترکین که شماره خاص و یا چهار رقمی دارند و یا در واقع کدهای اختصار شده دارند مفید خواهد بود و در این سرویس امکانی فراهم می شود که درزمان ارسال پیامک همان شماره چهار رقمی و کدهای اختصار شده ی آنها بر روی صفحه نمایش تلفن ثابت و یا موبایل ثبت شود .
معاون توسعه و مهندسی شرکت مخابرات استان تهران با بیان اینکه سرویس ارسال پیامک از طریق تلفن ثابت حدود دو سالی است که در شبکه فعال شده اظهار داشت: سرویس ارسال پیامک از طریق وب سایت مخابرات استان تهران در آینده نزدیک راه اندازی می شود .
وی افزود : علاقه مندان می توانند از روش دیگری جهت ارسال پیامک استفاده کنند در این روش مشترکین می توانند از سایت شرکت مخابرات استان تهران نرم افزار پیاثا را دانلود کرده و بدون نیاز به اینترنت از طریق خط تلفن ثابت ) Dialup) پیامک ارسال نمایند .
 

19 / 08 / 90
شبکه های همگرا(NGN)در استان فارس راه اندازی شد;
 
دستاوردهای شرکت مخابرات استان فارس در دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنایع مخابرات و اطلاع‌رسانی (ایران تلکام 2011) که از 24 تا 27 آبان‌ماه امسال در محل نمایشگاه‌های بین المللی تهران برگزار می‌شود، در معرض دید عموم قرار می گیرد .


مدیر عامل شرکت مخابرات استان فارس درگفت وگو با ستاد خبری گروه مخابرات ایران ، ضمن اعلام این مطلب، گفت: نتایج پروژه های پژوهشی و طرحهای اجرا شده در این شرکت و تجارب حاصل از آن در این نمایشگاه عرضه می شود .
قنبریان به ارایه سرویس های ارزش افزوده تلفن ثابت در استان فارس اشاره کرد و گفت: عرضه خدماتی همچون تبلیغات، پیام چند رسانه ای، پیام کوتاه و خرید بر روی تلفن ثابت از برنامه های این شرکت در سال جاری است .
وی افزود: ارایه خدمات ارزش افزوده بر بستر تلفن ثابت ، موجب بالا رفتن کیفیت خدمات و کارایی بیشتر تلفن ثابت می شود.
مدیرعامل شرکت مخابرات استان فارس از تغییر شکل ظاهری قبوض تلفن ثابت و طراحی قبوض جدید در این استان خبر داد.
قنبریان با بیان اینکه طرح NGN یا شبکه نسل آینده قرار است در استان فارس به صورت آزمایشی اجرا شود ، افزود: با راه‌اندازی این شبکه سیستم‌های مخابرات ایران از نسل دیجیتال به سمت نسل جدید شبکه‌های مخابراتی می‌روند و سرویس‌های مختلف شرکت مخابرات ایران که در بسترهای جداگانه قرار دارد، در هم ادغام و در یک بستر واحد ارایه می‌شود.
وی افزود:با اجرای طرح NGN یا شبکه‌های نسل آینده، سرویس‌های جدید ارزش افزوده مانند کنفرانس تصویری، تماس تصویری، دیتا و اینترنت از طریق خط تلفن را در جامعه ارائه می‌شود.


 

19 / 08 / 90
ارائه ویدئو کنفرانس در نمایشگاه بین المللی مخابرات 
 
معاون اداره كل كنترل و مديريت شبكه مخابراتي استان تهران از عرضه سرویس ویدئو کنفرانس در نمایشگاه بین المللی تلکام 2011 در غرفه مخابرات استان تهران خبرداد و گفت: سرویس ویدئو کنفرانسی که هم اکنون از سوی شرکت مخابرات تهران برگزار می شود مطابق با تکنولوژیهای روز دنیا با کیفیت مناسب صوت و تصویر ارائه می شود.


حسن متقي محمودي در گفت گو با ستاد خبری گروه مخابرات ، با اشاره به راه اندازی سرویس ویدیو کنفرانس در نمایشگاه تلکام سال گذشته اظهار داشت: امسال نیز باردیگر این سرویس به عنوان یک سرویس ارزش افزوده در نمایشگاه مخابرات و در غرفه شرکت مخابرات تهران عرضه خواهد شد.
وی با بیان اینکه شرکت مخابرات استان تهران در غرفه خود در ایران تلکام 2011 سرویس هایی که سال گذشته ارائه داده بود را باردیگر عرضه می کند ، تاکید کرد: ویدیو کنفرانس سیستمی است که به واسطه آن و با کمک بستر مخابراتی مناسب که شامل خطوط E1 و دیتا می شود ارتباط صوتی و تصویری را به صورت همزمان بین دو یا چند نقطه برقرار می کند.
معاون اداره كل كنترل و مديريت شبكه مخابراتي استان تهران با اشاره به تعرفه های سرویس ویدئو کنفرانس که براساس مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات در اختیار کاربران گذاشته می شود ، اضافه کرد: تعرفه های این سرویس به دو بخش برون استانی و درون استانی تقسیم می شود که تعرفه این سرویس برای دو نقطه برون استانی 260 هزار تومان برای دو ساعت خواهد بود و با اضافه شدن یک ساعت به استفاده از این سرویس مبلغ 110 هزار و 500 تومان ، برای 30 دقیقه اضافه 58 هزار تومان و برای یک ریع ساعت اضافه تر 30 هزار و 875 تومان هزینه درنظر گرفته شده است.
وی با بیان اینکه این سرویس ارتباطی با خطوط تلفن ثابت نداشته و بر بستر انتقال خطوط E1 است اضافه کرد: این سرویس ارتباط بین چندین هزار نفر را بدون محدودیت و بدون استفاده از تلفن ثابت و موبایل فراهم می کند.

19 / 08 / 90
حمایت شرکت مبین وان از نمایشگاه ایران تلکام
 
مدیرفروش و بازاریابی شرکت مبین وان با اشاره به حضور این شرکت برای دومین سال پیاپی در نمایشگاه "ایران تلکام " از برگزاری یک مسابقه پیامکی در غرفه این شرکت در طول برپایی ایران تلکام 2011 خبرداد."فرانچسکو پرتا" در گفتگو با خبرنگار ما گفت: مبین وان با برپایی مسابقه "پاندا را پیدا کن" هر روز یک دستگاه تبلت گالکسی سامسونگ به برنده اهدا خواهد کرد که با توجه به سابقه حضور مشترکان در مسابقات پیامکی به نظر می رسد این مسابقه از استقبال خوبی برخوردار خواهد بود.
وی با بیان اینکه مبین وان قصد دارد به نقطه اتصال شرکت های مخابرات ایران و همراه اول و ارائه کنندگان محتوا تبدیل شود، تاکید کرد که نمایشگاه تلکام فرصت خوبی برای معرفی سرویس های جدید و تجارت جدید و جذب مشتری بیشتر است.
"پرتا" از نمایشگاه تلکام به عنوان یکی از بهترین و مهمترین نمایشگاههای خاورمیانه نام برد و در مورد شرکت تازه تاسیس مبین وان که یک سال پیش فعالیت خود را در ایران و با هدف رهبری بازار خدمات ارزش افزوده برای اپراتورهای مخابراتی تلفن ثابت و همراه آغاز کرده است افزود: مبین وان حاصل همکاری مشترک کمپانی وان ایتالیا و شرکت ایران مبین است که برای فعالیت در عرصه خدمات ارزش افزوده با شرکت مخابرات ایران و اپراتور همراه اول از یک سال پیش کار خود را در ایران آغاز کرده است.
مدیر فروش و بازاریابی شرکت مبین وان با بیان اینکه کمپانی وان ایتالیا در تمام دنیا به عنوان یک شرکت فعال در عرصه خدمات ارزش افزوده مخابراتی شناخته شده است با اشاره به همکاری در کشورهای مکزیک ، برزیل ، چک ، ایران و ایتالیا تاکید کرد: این شرکت بین المللی که سومین پرتال ایتالیا را با نام "لئوناردو" راه اندازی کرده تصمیم به فعالیت در حوزه خدمات ارزش افزوده در خاورمیانه و به ویژه ایران گرفته است.

18 / 08 / 90

برنامه‌هاي مخابرات قم براي تلكام دوازدهم؛ مخابرات قم، با 3 طرح و 3 نوآوري به تلكام مي‌آيد
 
شركت مخابرات استان قم پس از معرفي مترواترنت و سيستم نرم‌افزار MIS در تلكام يازدهم، با 3 طرح جديد و 3 نوآوري به تلكام دوازدهم مي‌آيد.


مدیر روابط عمومی شرکت مخابرات استان قم در گفت‌ وگو با ستاد خبري گروه مخابرات، در تشريح برنامه‌‌هاي این شركت براي حضور در دوازدهمين نمايشگاه تلکام ، اظهارداشت: علاوه بر طرح های ذکر شده در نمايشگاه امسال، شركت مخابرات قم با طرح‌هايي از جمله، بحث EFQM (مديريت كيفيت يا مدل عالي سازماني)، CHP (توليدكننده همزمان برق و حرارت)، نرم‌افزار OMC (كنترل كننده همزمان سيستم‌هاي سوئيچ) حضور مي‌بايد.
احمدي نيا افزود: همچنين 3 طرح ابداعي مربوط به همراه اول نيز در نمايشگاه ارائه خواهد شد كه شامل، سيستم‌ تهويه مطبوع كانكس‌‌هاي سايت‌هاي BTS، Alarm panel (اعلام هشدار براي سرويس‌هاي نوكياي تلفن همراه) feree colling ( تهويه مطبوع ) است و اين 3 طرح توسط كارشناسان مخابرات قم ابداع شده است.

18 / 08 / 90
رونمایی از شبکه ترکیبی شرکت مخابرات استان قزوین در نمایشگاه تلکام 2011
 
مدیر عامل شرکت مخابرات استان قزوین از رونمایی شبکه ترکیبی ( هایبرید ) طراحی شده توسط این شرکت در نمایشگاه تلکام 2011 خبرداد و گفت : این سامانه در مدت چهار روز برگزاری این نمایشگاه در معرض دید فعالان صنعت مخابرات قرار می گیرد .جلال پورشاکر در گفتگو با ستاد خبری گروه مخابرات ایران اظهار داشت : این شبکه مشکل تلفن هایی که به روی PCM4 قرار دارند را رفع و قابلیت ارائه سرویس اینترنت پرسرعت و نیز استفاده از شبکه بی سیم را بر روی این بستر فراهم می کند .
مدیر عامل شرکت مخابرات قزوین توسعه بستر موجود سیستم دسترسی ، کاهش هزینه های توسعه و کاهش هزینه جریان الکتریکی مصرفی را از دیگر مزایای این شبکه عنوان کرد.

17 / 08 / 90
همزمان با نمایشگاه تلکام تهران
بهره برداری از 4 طرح جدید روابط عمومی الکترونیکی شرکت مخابرات ایران

 
همزمان با برگزاری نمایشگاه تلکام 2011 تهران ، روابط عمومی و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران از چهار طرح جدید الکترونیکی بهره برداری می کند.


به گزارش ستاد خبری گروه مخابرات ایران ، مدیر کل روابط عمومی و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران گفت : همزمان بـــا نمایشگاه تلکام تهران و در راستای توسعه روابط عمومی الکترونیکی چهار طرح جدید ایـــن دفتر رونمایی می شود. وی اظهار داشت سایت جدید شرکت مخابرات ایران با قابلیت های Web2 اولین طرح این دفتر است که نسخه آزمایشی آن هم اکنون توسط کارشناسان این دفتر در حال استفاده است.
دکتر زارعیان افزود ؛ سامانه مانیتورینگ رسانه های کشور از جمله جراید ، رادیو و تلویزیون که جایگزین مجموعه بریده جراید شرکت مخابرات ایران می شود و قابلیت استفاده در تمامی شرکتهای مخابرات استانی و شرکتهای تابعه بصورت همزمان را دارد دومین طرح آماده بهره برداری است.
همچنین نشریه الکترونیکی ارتباطات آنلاین به منظور ارتباطات سریع و دوطرفه با همکاران شرکت های مخابراتی در سراسر کشور و نظرسنجی الکترونیکی که به وسیله سامانه ارسال پیامک به مخاطبان خود عمل می کند سومین و چهارمین طرح روابط عمومی شرکت مخابرات ایران است که قابلیت دسته بندی مخاطبان ، دریافت پاسخ بصورت پیامک و تحلیل و ترسیم نمودار نتیجه نظرسنجی را دارد.
زارعیان در پایان گفت : کارشناسان مربوطه در غرفه شرکت مخابرات ایران آماده پاسخگویی به سوالات بازدیدکنندگان محترم در این خصوص هستند.

17 / 08 / 90
اول آذرماه دایری اینترنت پرسرعت از طریق سایت شرکت مخابرات استان تهران
 
مشترکانی که عضو خدمات الکترونیک سایت شرکت مخابرات استان تهران هستند می توانند از اول آذر ماه بدون مراجعه به مرکز مخابرات مربوطه و تنها با مراجعه به سایت www.tct.ir نسبت به خرید اینترنت پرسرعت اقدام کنند .


طاهره تقوی محرم لی مسئول سایت خدمات الکترونیک شرکت مخابرات استان تهران در گفت و با ستاد خبری گروه مخابرات گفت : امکان آپلود کردن مجوز پهنای باند  256kb/sو 512 ( دانشجویان ، شرکت ها ، بیمارستان ها و ... ) در سایت مخابرات استان تهران قرارداده شده و اعضاء خدمات الکترونیک نیاز به حضور برای دایری اینترنت پر سرعت در مرکز ندارند و نام کاربری و کلمه عبور درخواست کننده از طریق اینترنت به متقاضیان ارائه می شود .
وی با بیان اینکه خدمات الکترونیکی شرکت مخابرات استان تهران از چهار سال پیش راه اندازی شده گفت : این خدمات ، شامل خدماتی است که در مراکز به صورت حضوری به مشترک داده می شود و مشترک اگر به عضویت سایت شرکت مخابرات استان تهران در بیاید می تواند از طریق اینترنت خدمت خود را دریافت کند . وی گفت : خدمات جدیدی که از نمایشگاه تلکام سال گذشته تا امسال به خدمات ما اضافه شده « صدور قبض  المثنی ، صدور ریز مکالمه تلفن ثابت ، صدور ریز مکالمه شبکه هوشمند ، درخواست دایری و قطع ADSL و فروش کارت های IN » می باشد علاقمندان می توانند با مراجعه به وب سایت
www.tct.ir از این خدمات بهره گیرند .
مسوول سایت خدمات الکترونیک شرکت مخابرات استان تهران ادامه داد : علاقه مندان برای درخواست ADSL و ریز مکالمات ، باید قبلاً به عضویت سایت درآمده باشند که مشترکان جهت به عضویت درآمدن سایت ابتدا باید وارد فرم ثبت نام کاربر جدید شوند و مشخصات و تلفن خودشان را وارد کرده و از سیستم یک شناسه کاربری و یک رمز عبور دریافت کنند که شناسه کاربری برای مشترکین حقیقی همان کد ملی است و پس از آن مشترک باید به یکی از مراکز تلفن ثابت مراجعه کرده و به همراه کارت ملی خود در آن جا شناسایی شده تا به عنوان کاربر ، فعال شود.

17 / 08 / 90

ارائه سرویس های جدید مخابراتی در نمایشگاه تلکام 2011
 
مدير عامل شركت مخابرات ايران تاكيد كرد: نمايشگاه تلكام فرصتي بسيار خوب براي بررسي و آشنايي با امكانات، توليدات و تجهيزات داخل كشور در حوزه ارتباطات مي‌باشد.


صابرفيضي،مدير عامل شركت مخابرات ايران در گفت‌و‌گو با ستاد خبری گروه مخابرات گفت:‌ در نمايشگاه تلكام هم استفاده‌كنندگان تجهيزات و هم توليدكنندگان در آن حضور داشته و مشتركان و علاقه‌منداني كه به دنبال سرويس‌هاي جديد هستند مي توانند با حضور در اين نمايشگاه ازآخرين دستاوردها و محصولات جديد در اين حوزه آشنايي ‌يابند.

وي با بيان اينكه نمايشگاه فرصتي براي آشنايي با محصولات ودستاوردهاي جديد و به روز مي‌باشد، ابراز داشت: حضور چشمگير گروه مخابرات ايران در نمايشگاه تلکام 2011 نشان از ايجاد تحول در ارايه خدمات و مشتري مداري خواهد داشت.

قرار است سرويس‌هاي جديدي در اين نمايشگاه از سوي مخابرات ارائه شده و به معرض نمايش گذاشته شود كه هنوز نهايي نشده كه بعد از نهايي شدن معرفي خواهد شد.

وي ادامه داد: نمايشگاه تلكام زمينه ساز معرفي اين سرويس ها بوده و نيازهاي جامعه را از طريق ارائه شناخت به محققان، تلاشگران و اپراتورها نشان مي‌دهد .


فيضي تاكيد كرد: در نمايشگاه Telecom 2011، با ارايه سرويس هاي جديد و جذاب براي مشترکان قصد داريم تا در آينده خدمات ارزش افزوده بيشتري را رونمايي کنيم.

وي با بيان اينکه در کشور ما پتانسيل و نيروهاي متخصص قابل توجهي وجود دارد افزود: زيرساخت هاي توسعه ارتباطات طي سالهاي اخير به خوبي فراهم شده است اما در جهت توسعه فرهنگ استفاده از امکانات ارتباطي در کشور بايد بيشتر کار کنيم.

مدير عامل شركت مخابرات ايران در ادامه گفت: در جمهوري اسلامي ايران بر خلاف ساير کشورها از ارتباطات و فنآوري اطلاعات کمتر استفاده مي شود و ما بايد مصرف ارتباطات را بالا ببريم و جايگاه خودمان را در اين زمينه در جامعه ارتقاء دهيم.

15 / 08 / 90
همراه اول با شعار، "همراه اول، همراه نوين" در دوازدهمين نمايشگاه تلكام حضور مي‌يابد
 
حميد رضا آقا جاني در گفت‌وگو با ستاد خبری گروه مخابرات ایران گفت : همراه اول امسال با شعار " همراه نوين" در سالن اختصاصي شماره 7 در دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران تلکام حضور خواهد داشت.وي با بيان اينكه همراه اول در نمايشگاه امسال ، در چند بخش فعاليت خواهد داشت ، توضيح داد : بخش نخست‌ شركت‌هايي هستند كه در زمينه توليد سرويس‌ براي همراه اول، در داخل كشور فعاليت مي‌كنند و شامل 12 شركت هستند. علاوه بر اين دو اپراتور خارجي "مبين‌وان" و " تله‌پرومو" نيز در زمينه ارائه سرويس با همراه اول همكاري دارند.
مدير روابط عمومي شرکت ارتباطات سیار در ادامه افزود : بخش دوم، شامل سرويس‌‌هاي ارزش‌افزوده است كه در طول برگزاري نمايشگاه تمامي سرويس‌هاي قديم و جديد به مشتركان ارائه خواهد شد. شركت مبين‌نت ، از ديگر شركـت‌هاي همكار همراه اول است كه در سالن اختصاصي شماره 7 در كنار همراه اول خواهد بود و اين شركت سرويس وايمكس را ارائه مي‌كند. همچنين شركت جيرينگ در نمايشگاه امسال به سبك و سياق جديدي حضور مي‌يابد و به صورت پايلوت سرويس NFC را ارائه خواهد داد ؛ به اين صورت كه يك ليبل روي گوشي‌ تلفن همراه چسبانده مي‌شود و به اين وسيله مشتركان از گيت‌هاي تعبيه شده عبور مي‌كنند و سپس تمامي عمليات‌هاي مالي ممكن را تجربه مي‌كنند.
وی با اشاره به ديگر خدمات همراه اول در نمايشگاه تلكام دوازدهم ، گفت : يكي از دفاتر خدماتي نمونه همراه اول علاوه بر سرويس‌‌دهي به مشتركان در داخل نمايشگاه ، در محيط خارج نيز كانتينر سياري براي اين منظور پيش‌بيني كرده است و همانند سال‌هاي گذشته مديران ارشد شركت ارتباطات سيار ، در طول برگزاري نمايشگاه در سالن همراه اول حضور دارند و بازديدكنندگان از نمايشگاه مي‌توانند با آنها ارتباط برقرار كنند.
به گفته آقاجانی : همچنين طبق روال‌ سال‌هاي گذشته ، همراه اول در سالن اختصاصي خود ، اتاق خبري را خواهد داشت كه علاوه بر مكاني براي ارتباط با مديران ، امكان ارسال‌خبر و استراحت را نيز براي خبرنگاران فراهم خواهد كرد.
آقاجانی،مدیر روابط عمومی ارتباطات سیار تصریح کرد : در نمايشگاه تلكام دوازدهم دو سرويس اينترنت واي فاي و وايمكس در سالن اختصاصي همراه اول به بازديدكنندگان ارائه خواهد شد. همچنين در داخل سالن و داخل محوطه ، با BTS‌هاي جديد ، پوشش‌هاي جديدي ايجاد شده كه تمام بازديدكنندگان بتوانند از سرويس‌ها به صورت ايده‌ال استفاده كنند.
علاوه بر اين ، به منظور پاسخ‌گويي به سوالات بازديدكنندگان در خصوص تشعشات آنتن‌هاي موبايل ، دستگاه تستري در غرفه تحقيقات راهبردي همراه اول قرار داده مي‌شود كه ضمن ارائه بروشورهايي در خصوص تشعشعات آنتن‌ها ، به ويژه BTS‌هاي همراه اول ، كارشناسان متخصص نيز به صورت مستقيم به سوالات بازديدكنندگان پاسخ خواهند داد.
 

14 / 08 / 90

جدیدترین سرویس وایمکس مبین نت در تلكام 2011 رونمايي مي شود
 
شركت ارتباطات مبين نت در نمايشگاه تلكام امسال مودم هاي جيبي (packet modem) خود را رونمايي مي كند.ساسان کمیلی زاده، معاون بازاریابی و فروش شركت ارتباطات مبين نت با اعلام اين خبر گفت: مشترکان با استفاده از مودم هاي جيبي مبين نت كه ابعادشان به اندازه يك گوشي تلفن همراه است، مي توانند در محیط های بیرونی و اماکن عمومی از خدمات اينترنت پرسرعت بی سیم وایمکس مبین نت استفاده كنند.
وي افزود: متقاضیان اين فناوری روز دنیا می توانند در نمايشگاه تلكام در غرفه های داخلی و بیرونی مبین نت ثبت نام كرده و ظرف مدت کمتر از سه روز مودم را دریافت كنند.
وي در مورد ساير ويژگي هاي اين محصول گفت: مودم های جیبی نيازي به پاور(برق) ندارند و از باطری های شارژی در آنها استفاده شده است که علاوه بر آداپتور با استفاده از USB نیز می توان آنها را مجددا شارژ كرد.
وی افزود: براي اتصال به اينترنت پرسرعت بی سیم كافي است مودم جيبي روشن شود تا به صورت wifi به شبکه وایمکس مبین نت وصل شود.
وي با بيان اينكه كوچكي، سبكي، قابلیت حمل در سطح شهر، قابلیت جابه جایی در شهرهای مختلف تحت پوشش وایمکس مبین نت(که تا انتهای سال به بیش ازیکصد شهر خواهد رسید) و بي نيازي به برق شهري، اصلي ترين مزيت این محصول جدید وایمکس مبین نت به شمارمي آيد، گفت: با استفاده از اين مزيت ها مشترکان مي توانند به راحتي مودم خود را جابه جا كرده و در اکثر مكان هایی که تحت پوشش شبکه وایمکس مبین نت است از اينترنت پرسرعت بی سیم استفاده كنند.
کمیلی زاده گفت: این محصول مناسب ترین ابزار ارتباطی شخصی برای طیف وسیعی از اقشارمختلف جامعه اعم از مدیران، مدرسان، دانشجویان، کارشناسان، خبرنگاران و غيره خواهد بود.
 

14 / 08 / 90

معرفی خدمات سامانه گویای 1818 در نمایشگاه تلکام 2011
 
مسوول سامانه گویای 1818 استان تهران با اشاره به حضور این سامانه در نمایشگاه تلکام 2011 گفت : نمایشگاه صنایع مخابراتی و اطلاع رسانی فرصت مناسبی برای معرفی خدمات این سامانه است.


"سیامک صابر" در گفت و گو با خبرنگار ستاد خبری گروه مخابرات ایران افزود: سامانه 1818 برای سهولت در پرداخت قبوض و ارایه خدمات غیر حضوری به کلیه مشترکان تلفن ثابت طراحی شده است.
وی افزود:مشترکان تلفن ثابت در استان تهران می توانند با شماره 1818 تماس گرفته و ریز مکالمات خود را به همراه صورتحساب آخرین دوره دریافت و از طریق همین سامانه اقدام به پرداخت قبوض خود کنند.
صابر بـــا اشاره اینکه امسال امکان جدیدی برای مشترکین تلفن ثابت که خط تلفن آنها به دلیل بدهی قطع می شود فراهم شده است ، افزود: خط تلفن این دسته از مشترکین در صورت پرداخت بدهی از طریق 1818 بلافاصله و در کمتر از پنج دقیقه و بدون مراجعه حضوری وصل می شود .
وی افزود : سال گذشته اطلاعات چند مرکز مخابراتی در تهران بصورت آنلاین دریافت می شد و امکان اتصال آنی تلفن های قطع شده بدون مراجعه حضوری وجود داشت ولی در حال حاضر 80درصد مراکز مخابراتی استان تهران آنلاین هستند.
وی افزود : اتصال دوباره تلفن در مراکز معدودی که آنلاین نیستند نیز بعد از چند ساعت و بدون مراجعه حضوری امکان پذیر است.
مسئول سامانه 1818 تاکید کرد که تماس با این سامانه رایگان است و حتی در صورت قطع تلفن نیز امکان برقراری تماس با این سامانه وجود دارد.
صابر با اشاره به هماهنگی میان سامانه 1818 و دو بانک ملی و صادرات ، گفت: اطلاعات مربوط به پرداخت قبوض مخابرات از طریق بانک ملی و صادرات نیز آنلاین شده و اطلاعات پرداخت به فاصله نیم ساعت به سامانه 1818 می رسد و اگر مشترکی که تلفنش قطع شده از طریق خودپردازهای این بانک و یا باجه های آن صورتحساب خود را بپردازد به فاصله نیم ساعت تلفنش وصل خواهد شد.
وی افزود: 50 درصد قبوض مخابرات از طریق دو بانک ملی وصادرات پرداخت می شود .
کارشناس سامانه 1818 در ادامه اظهار داشت: با سایر بانکها نیز در حال مذاکره هستیم تا اطلاعات پرداخت را در مدت زمان نیم ساعت به این سامانه منتقل کنند.
صابر با اشاره به استقبال مردم از خدمات سامانه 1818 ، گفت : برای جوابگویی به مراجعین خطوط تلفن این سامانه افزایش یافته و هم اکنون 540 مشترک بصورت همزمان می توانند به 1818 زنگ بزنند ،چندین خط نیز در این سامانه اختصاص به تماس با مشترکان دارد.
 


14 / 08 / 90


سومین سال حضور مبین نت در نمایشگاه صنایع مخابراتی و اطلاع رسانی
رونمایی از خدمات جدید مبین نت در نمایشگاه تلکام 2011

شرکت ارتباطات مبین نت تنها اپراتور سراسری وایمکس در ایران برای سومین سال متوالی با حضور در نمایشگاه تلکام 2011 ، اقدام به رونمایی از خدمات جدید این شرکت می کند.
 

مدیر روابط عمومی مبین نت در گفت و با خبرنگار ستاد خبری گروه مخابرات ایران ، درباره هدف این شرکت برای حضور در نمایشگاه تلکام 2011 ،گفت: معرفی مبین نت بعنوان یک برند (نشان تجاری) معتبر در عرصه خدمات اینترنت بی سیم و شناساندن محصولات و خدمات متنوع وایمکس مبین نت بعنوان اپراتور ملی از اهداف اصلی ما برای حضور در بزرگترین نمایشگاه صنایع مخابراتی کشور است .
چهرقانی افزود: در این نمایشگاه ،مبین نت به معرفی پوشش شبکه و شهرهای تحت پوشش ، خدمات اینترنت بی سیم ، خدمات تلفن بین الملل ( VOP)، خدمات VPN، خدمات امــور مشتــرکان می پردازد
وی افزود: نظر سنجی و دریافت نکته نظرات مردم و مشترکین ، پیش ثبت نام برای سرویس های مبین نت و برگزاری مسابقه همراه با جایزه از دیگر برنامه های مبین نت در نمایشگاه تلکام 2011 است .
وی با اشاره به برگزاری نمایشگاه تلکام طی روزهای 24 تا 27 آبان ماه ، گفت: مبین نت در سـالن شمـاره 7 نمایشگاه بین المللی تهران در یک فضای 150 متری برند خود را به بازدید کنندگان معرفی خواهد کرد.
مدیر روابط عمومی مبین نت سپس ادامه داد :درمحیط بیرونی نمایشگاه نیز یک فضای 160 متری اختصاص به معرفی محصولات و سرویس های کاربردی مبین نت خواهد داشت تا از متقاضیان درخواست خدمات وایمکس مبین نت پیش ثبت نام بعمل بیاورد .
به گفته ی چهرقانی ،در حال حاضر 31 مرکز استان باضافه 9 شهر دیگر ، تحت پوشش وایمکس مبین نت است که مرتب به تعداد این شهرها اضافه می شود .
وی در مورد برنامه های آتی شرکت مبین نت ، اظهار داشت: برنامه آینده شرکت توسعه شبکه و تحت پوشش قرار دادن شهرهای دارای فرمانداری است .
چهرقانی در مورد همکاری مبین نت با شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه اول) بعنوان سهامدار عمده این شرکت ، گفت: هر جا که امکان استفاده از آنتن های همراه اول وجود داشته باشد ، مبین نت از آنها بهره می گیرد.
لازم به یــادآوری است که 40 درصد سهــام شرکت مبیـن نت متعلق به شـرکت ارتباطات سیــار ایـران (همراه اول) است .
دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنایع مخابرات و اطلاع‌رسانی (ایران تلکام 2011) از 24 تا 27 آبان‌ماه امسال در محل نمایشگاه‌های دائمی تهران برگزار می‌شود.
 


11 / 08 / 90


تلكام ، فرصتي براي بهره‌مندي جامعه از ارزش افزوده‌ي صنعت ICT

عضو هيات مديره شركت مخابرات ايران گفت: برگزاري نمايشگاه تلكام فرصت خوبي است و مي‌تواند هم افزايي لازم را در صنعت نرم افزار، سخت افزار، مخابرات و ارتباطات و فناوري اطلاعات براي كليه شركت‌ها و جامعه به ارمغان آورد.


ناصر يوسف‌پور، عضو هيات مديره شركت مخابرات ايران در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار داشت: چند روز گذشته اجلاسي ITU در ژنو برگزار شد و تمام شركت‌هاي مخابراتي عمده دنيا در آن شركت كردند و در واقع اجلاس ITU يكي از مهمترين نشست‌هايي است كه در رابطه با مخابرات برگزار مي‌شود و در اين نشست معمولا دستاوردهاي يك ساله گذشته صنعت ارتباطات و فن‌آوري اطلاعات كشورها ارائه شده و راهكارها وابتكاراتي كه هنوز به مرحله تجاري نرسيده به صورت ايده ارائه شده و سمت وسوي آينده ارتباطات وفن‌آوري اطلاعات نشان داده مي شود.
به گفته وي شركت اكثر كشورها و شركت‌هاي مربوطه در اين نمايشگاه فرصتي است كه دنيا بتواند با روند صنعت ICT خود را هماهنگ كرده و برنامه‌ريزي‌هاي لازم را انجام دهد تا از اين حوزه در دنيا عقب نماند.
يوسف پور همچنين با اشاره به نمايشگاه تلكام كه هر ساله در كشورمان برگزار مي‌شود ، گفت: چند سالي است كه نمايشگاه تلكام در كشورمان برگزار مي شود كه اين نمايشگاه فرصتي است كه شركت‌ها بتوانند محصولات و خدمات خود را عرضه كرده و در نهايت ارزش افزوده مثبت و مفيد را نصيب مردم و جامعه كنند و جامعه نيز مي تواند از ارزش افزوده‌ي صنعت ICT به خوبي بهره‌مند شود.
وي با بيان اينكه كشورمان نيروي جوان و متخصص زيادي دارد كه اين نيرو اقدامات و كارهايي را كه سال‌هاي گذشته در صنعت ICT انجام شده را مي تواند به خوبي در اين‌گونه نمايشگاهها ارائه دهد، ابراز داشت: سرويس‌هاي ارزش افزوده و نرم افزاري بر روي سيستم ثابت و سيار سوار مي‌شود كه ماحصل آن ارزش افزوده‌هايي است كه در اختيار مردم قرار مي‌گيرد و با گردهمايي كه درنمايشگاه تلكام از ايده‌هاي مختلف صورت مي‌گيرد اين امكان را فراهم مي‌آورد كه جامعه از اين ايده‌ها براي سال‌هاي بعد بهره‌مند شود.
وي در بخشي از سخنان خود با اشاره و تاكيد بر مديريت كلان ICT و استفاده از بسترهاي اين صنعت كه مي توان با آن به جهاد اقتصادي دست يافت، گفت: اميدوارم بسيار پربارتر از سال گذشته بتوانيم از ارزش‌افزوده صنعت ICTبه نحوي استفاده كنيم كه براي مردم كشورمان خير و بركت به همراه داشته باشد و اين ارزش افزوده بتواند در ميان مردم كشورمان جايگاه خود را پيدا كند و آن‌ها مجبور نباشند مثل گذشته براي انجام كارهايشان هزينه ‌هاي سخت‌افزاري زيادي بپردازند چون مردم به راحتي مي‌توانند با استفاده از بستر ارتباطات و فناوري اطلاعات جلوي اين هزينه‌ها را بگيرند.
يوسف پورادامه داد: چون ICTبه دليل ارزش افزوده بالا در تمامي منابع مي تواند جايگاهي رفيع براي دستيابي به جهاد اقتصادي داشته باشد و رسيدن به اين هدف را تسريع بخشد بنابراين برگزاري چنين نمايشگاههايي بسيار موثر و مفيد خواهد بود.
عضو هيات مديره شركت مخابرات ايران گفت: مسلما استفاده از ايده‌ها و ابتكارات جديد و حمايت شركت‌هاي بزرگ براي اين‌كه شركت‌هاي كوچك وجوان بتوانند در اين زمينه حرف‌هاي جديد خود را ارائه داده و آن را به منصه ظهور بگذارند يكي از دستاوردهاي بزرگ و ارزشمند برگزاري اين گونه نمايشگاه‌ها است.
وي افزود: شركت‌هاي بزرگي هستند كه مي‌توانند با حمايت مناسب از شركت‌هاي كوچك زمينه كاري را براي آن‌ها فراهم آورند تا اين شركت‌ها نيز در اين حوزه پيشرفت كنند وبتوانيم دستاوردهاي بهتري را از شركت‌هاي كوچك داشته باشيم؛ و در واقع حمايت شركت‌هاي بزرگ از شركت‌هاي دانش بنيان و كوچك زمينه رشد را براي آن‌ها فراهم مي‌كند.
او در ادامه خاطرنشان كرد: امسال نيز همانند سال‌هاي گذشته شركت مخابرات ايران در كنار شركت‌هاي استاني وارتباطات سيار سرويس هاي جديد خود را ارائه داده و دستاوردهايي كه طي يك سال گذشته علي الخصوص در رابطه با سرويس‌هاي ارزش افزوده دارد را ارائه خواهد كرد
عضو هيات مديره شركت مخابرات ايران پيشنهاد داد كه نمايشگاه تلكوم مي‌تواند با نشست‌هاي جنبي كه برگزار مي كند غناي بيشتري را به نمايشگاه داده و دستاوردهاي بهتري براي همه داشته باشد.
وي با بيان اينكه مسولان مي‌توانند با بازديد از نمايشگاه و ارائه نقطه نظرات خود براي رشد و تعالي شركت‌هاي كوچكتر مثمر ثمر باشند، گفت: متاسفانه در كشورما شايد سيستم‌هاي اطلاع‌رساني به صورت نوشتاري يا شنيداري نتوانند آن‌طور كه بايد و شايد مزاياي نسبي تلكوم را به مردم ارائه كند، خيلي از مردم با حضورشان در نمايشگاه در وهله اول با پتانسيل‌هاي موجود و از طرفي قابليت‌ها و خدمات جديد آشنا و آن را در سبد هزينه‌ها‌ي خود قرار مي‌دهند ودر صورتي كه سيستم‌هايي كه در اين نمايشگاه ارائه مي‌شود بتواند به صورت مناسب به مردم عرضه و توضيح داده شود مسلما استقبال مردم و بكارگيري امكانات توسط آنها با توجه به برگزاري چنين نمايشگاههايي سريع‌تر خواهد بود.
 


10 / 08 / 90


با شعار “ همراهی امروز ، خدماتی از جنس فردا“
شمارش معکوس برای برگزاری دوازدهمین نمایشگاه بین المللی ایران تلکام آغاز شد

دوازدهمین نمایشگاه بین المللی صنایع مخابرات و اطلاع رسانی ایران – ایران تلکام 2011 – با شعار “ همراهی امـــروز ، خدماتی از جنس فردا “از 24 لغایت 27 آبـــان ماه در محل دائمی نمایشگاه های تهران برگزار می شود.


به گزارش ستاد خبری گروه مخابرات ایران ، مدیر کل روابط عمومی و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران ضمن بیان جزئیات شرکت در نمایشگاه ، از حضور بیش از 170 شرکت ایرانی و 37 شرکت خارجی در نمایشگاه خبر داد.
دکتر داوود زارعیان افزود : پس از تصویب مجمع عمومی مخابرات ایران ، این دومین سالی است که شرکتهای گروه مخابرات ایران بـــه صورت متمرکز تحت یک مدیریت واحد در نمایشگاه بین المللی تلکـــام حضور می یابند. وی اظهار داشت : شرکت مخابرات ایران ، شرکت ارتباطات سیار ، مخابرات استان تهران ، مبین نت ، تالیا ، گروه کارخانجات تولیدی شهید قندی ، مبین وان و چهل شرکت همکار ، گروه مخابرات ایران را تشکیل می دهند که با حضور در نمایشگاه آخرین اقدامات و خدمات خود را در معرض دید عموم قرار می دهند.
همچنین شرکتهای مخابرات استان های آذربایجان غربی ، فارس ، قم ، قزوین ، خراسان رضوی و اصفهان استانهایی هستند که براساس سناریوی ارسال شده جهت حضور در نمایشگاه تلکام 2011 انتخاب شده اند.
زارعیان هدف از حضور متمرکز گروه مخابرات ایران را حفظ جایگاه و ارائه هماهنگ و متمرکز خدمات آن اعلام کرد و اظهار داشت حرکت در راستای رویکردهای جدید شرکت ، تبادل اطلاعات فنی و بازرگانی و گسترش فرهنگ ارتباطات و ایجاد زمینه مساعد برای ارایه آخرین دستاوردهای ارتباطی و مخابراتی از دیگر اهداف حضور گروه مخابرات ایران در نمایشگاه می باشد.
وی افزود امسال با توجه به جایگاه مشتری و فرهنگ مشتری مداری در سیاست های جدید مخابرات ، حضور در نمایشگاه تلکام در راستای همین سیاست از اهمیت والایی برخوردار است.
براساس این گزارش علاوه بر شرکتهای داخلی و خارجی ، تعدادی از دانشگاه های صنعتی کشور ، خبرگزاری های مرتبط و نشریات وابسته به صنایع مخابرات نیز حضور دارند. همچنین کارگاهها و سمینارهای آموزشی و تخصصی از سوی گروه شرکتهای مخابرات ایران در طول برپایی نمایشگاه برگزار خواهد شد.
مدیر کل روابط عمومی با بیان اینکه به زودی شرکتهای زیر مجموعه مخابرات ایران برنامه های متنوع خود را برای ایــام برپایی نمایشگاه اعلام می کنند، اظهار داشت : در نمایشگاه امسال شرکتهای زیر مجموعه مخابرات ایران سرویس های جدیدی را برای اولین بار عرضه خواهند کرد و روابط عمومی شرکت مخابرات ایران نیز از 4 طرح الکترونیک خود بهره برداری می کند.
زارعیان با اشاره به فضای شش هزار متری گروه شرکتهای مخابرات ایران در سالن های 6 و 7 نمایشگاه تصریح کرد : کارشناسان و مدیران مخابرات همه روزه در غرفه ها حضور خواهند داشت تا پاسخگوی سؤالات بازدیدکنندگان و خبرنگاران باشند.
 

09 / 08 / 90
 
     

گـــروه مخــابــرات ایــران

ورود به سایت شرکت مخابرات ایران
 

ورود به سایت شرکت مخابرات استان تهران
 

ورود به سایت همراه اول
 

ورود به سایت تالیا
 

ورود به سایت جیرینگ
 

ورود به سایت مبین وان
 

ورود به سایت مبین نت